X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Raport Białoruś

Zaczystka na Białorusi

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2012 19:00
Franak Wiaczorka
Franak WiaczorkaFoto: Facebook

Zobacz: Blog Franaka Wiaczorki na portalu polskieradio.pl >>>

Przez ostatnie tygodnie na Białorusi ma miejsce tak zwana zaczystka.To termin wojskowy: akcja, podczas której siły porządkowe oczyszczają teren z resztek oporu. Służby specjalne, KGB, milicja, wyniszczają resztki politycznie aktywnej młodzieży. Przez ostatnie tygodnie orzeczono dziesiątki aresztów  wobec młodych ludzi, aktywistów.

Z jednej strony nie ma represji wobec partii politycznych. Z drugiej strony 17-letni działacz Roman Protasiewicz został pobity, Andrej Dmitrieu i Michaś Paszkiewicz zostali aresztowani w Smalewiczach za sprzeciw przeciw Chińczykom, aktywiści Europejskiej Białorusi, Młodego Frontu siedzą cały czas w areszcie na Akreścinie, Michaił Muski został zabrany do wojska, brutalnie pobity został aktywista Europejskiej Białorusi Andrej Mouczan.

Szukam wytłumaczenia tego zjawiska. Z jednej strony to może być strach przed powtórzeniem się lipca 2011 roku, kiedy ludzie latem wychodzili na płoszczę (główny plac miasta) i klaskali, co było wyrazem protestu wobec polityki władz. Z drugiej strony może to być strach przed podobnymi protestami, jakie teraz mają miejsce w Moskwie. Wiemy, że z jednego kraju do drugiego protesty bardzo szybko przenikają.

To samo może powtórzyć się na Białorusi. Nastrój antyputinowski może przejść na Białorusinów, młodych ludzi, którzy mają dość Aleksandra Łukaszenki. Sporo młodych ludzi wyjeżdżało do Moskwy na protesty na Czystych Prudach. Powiem szczerze, że przyjeżdżają bardzo zainspirowani. To dobry sygnał dla nas, że Rosjanie potrafili coś zorganizować. To też dobry sygnał z tego względu, że mamy wsparcie już nie tylko ze strony Polski i innych krajów Unii Europejskiej, ale też ze Wschodu. Aleksander Łukaszenka zostaje sam i wpada w panikę.

 

Franak Wiaczorka

Informacje o Białorusi: Raport Białoruś

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

”Łukaszenka, to pokolenie wyrzuci cię na śmietnik historii!”

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2012 21:30
- Łukaszenka, chcemy ci powiedzieć, że wyrosło nowe pokolenie! Nie boimy się! Nie boimy się przesłuchań w celi KGB, pałek twoich milicjantów! – mówili młodzi działacze białoruscy Franak Wiaczorka i Aleś Zarembiuk, podczas koncertu „Solidarni z Białorusią”.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Jestem z wioski”: najlepsi propagandyści Łukaszenki wyjechali

Ostatnia aktualizacja: 30.04.2012 00:05
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rynkowe prawo à la Łukaszenka

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2012 06:00
rozwiń zwiń

Czytaj także

Oddział OMON-u pobił 17-letniego opozycjonistę

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2012 18:00
Działacza Młodego Frontu Romana Protasiewicza zatrzymano za wywieszenie w centrum Mińska biało-czerwono-białej flagi.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kolejny opozycjonista porwany do wojska

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2012 15:00
Michaił Muski, opozycjonista białoruski i członek Młodego Frontu, trafił do bazy 29 jednostki obrony przeciwlotniczej w Mużycy koło Lepela.
rozwiń zwiń