X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Raport Białoruś

”Łukaszenka, to pokolenie wyrzuci cię na śmietnik historii!”

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2012 21:30
- Łukaszenka, chcemy ci powiedzieć, że wyrosło nowe pokolenie! Nie boimy się! Nie boimy się przesłuchań w celi KGB, pałek twoich milicjantów! – mówili młodzi działacze białoruscy Franak Wiaczorka i Aleś Zarembiuk, podczas koncertu „Solidarni z Białorusią”.
Koncert Solidarności z Białorusią
Koncert "Solidarności z Białorusią"Foto: PAP/Tomasz Gzell

- Kiedy byłem mały, rodzice straszyli: Franku, jak nie będziesz jeść, albo nie będziesz chciał iść spać, przyjdzie zły Aleksander Łukaszenka  i cię zabierze. I to działało. Minęło 18 lat. Zamiast na zajęcia z ideologii, chodziliśmy na zakazane koncerty rockowe. Umieszczaliśmy biało-czerwono-białą flagę na budynkach publicznych. Zamiast oglądać telewizyjne dzienniki propagandowe, wchodziliśmy na Facebook, klaskaliśmy na placu na demonstracji – mówił Franak Wiaczorka, działacz białoruski młodego pokolenia.

- Aleksandrze Łukaszenka, chcę ci powiedzieć, że wyrosło nowe pokolenie, które nie boi się ciebie! Nie boimy się! Nie boimy się szczurów w  celach twoich więzień, przesłuchań w korytarzach KGB, pałek twoich milicjantów. Przyszło nowe pokolenie. Nasze pokolenie przyszło, by zmienić Białoruś. I niedługo wyrzuci cię na śmietnik historii – powiedział Franak Wiaczorka. – Za nami jest solidarna Polska, wolna zjednoczona Europa. A kto za tobą? – pytał.

 Aleś Zarembiuk, opozycjonista białoruski, który po represjach na Białorusi przyjechał do Polski, przypominał, że w więzieniach nadal znajdują się więźniowie polityczni, w tym były kandydat na prezydenta Mykoła Statkiewicz, lider Młodego Frontu Źmicier Daszkiewicz, a także kandydat białoruski do pokojowej nagrody Nobla - Aleś Bialacki.

Aleś Zarembiuk podziękował polskiemu narodowi za wsparcie kandydatury Alesia Bialackiego. – Mamy nadzieję, że tę nagrodę dostanie – powiedział.

 - Walka się toczy. Niedługo nie będzie granicy. Będziemy spotykać się na rockowych koncertach. Nikt nam nie będzie mówił, jak mamy żyć. Żywie Białoruś! – wołali obaj opozycjoniści.

 Wcześniej na scenie wystąpili pierwszy niekomunistyczny polski premier Tadeusz Mazowiecki i były przewodniczący Parlamentu Europejskiego Jerzy Buzek. Tadeusz Mazowiecki zapewniał, że Polska nigdy nie opuści Białorusinów, a wolność ostatecznie zwycięży. Jerzy Buzek wyraził przekonanie, że Polacy będą wkrótce mieszkać obok wolnej Białorusi.

 Córka Źmiciera Bandarenki, Julia, Tadeusz Mazowiecki i Jerzy Buzek na koncercie „Solidarni z Białorusią”: czytaj więcej >>>

Wideo: białoruski raper Vinsent

 

Koncert dla Białorusi

 

W Warszawie na placu Defilad odbył się  koncert „Solidarni z Białorusią”. Prowadził go Marek Sierocki. Wśród wykonawców byli R.U.T.A., Maleo Reggae Rockers, Vavamuffin, Vinsent. Paula i Karol, Źmicier Wajciuszkiewicz, Recha i Skowyt.

Impreza, na której tradycyjnie występują polskie i białoruskie grupy muzyczne, ma wesprzeć walczących o swoją wolność Białorusinów, pokazać im, że nie zostają sami ze swoimi problemami, sąsiedzi w Polsce zdają sobie sprawę z ich losu i chcą im pomóc.

Koncerty „Solidarni z Białorusią”  Inicjatywa Wolna Białoruś organizuje od 2006 roku. W 2011 roku imprezy odbyły są nie tylko w Warszawie, ale też w innych większych polskich miastach. W tym roku koncerty odbyły się w marcu i w kwietniu w Szczecinie i w Gdańsku.

Lista wykonawców koncertu 22 kwietnia w Warszawie:

R.U.T.A. - MALEO REGGAE ROCKERS - HABAKUK - VAVAMUFFIN - PAULA I KAROL - ZMICIER WAJCIUSZKIEWICZ I WZ ORKIESTRA - RECHA - VINSENT - support: SKOWYT

agkm

Informacje o Białorusi: Raport Białoruś

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Vinsent: chciałbym, żeby Białoruś była w Unii Europejskiej

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2011 12:28
Nie wszyscy Białorusini mogą wyjechać do Unii. A tymczasem Polacy i Białorusini są sobie bardzo bliscy. Mamy za sobą wiele lat wspólnej historii - mówi w rozmowie z Raportem Białoruś raper Vinsent. Jego zespół wystąpił na koncercie "Solidarni z Białorusią".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Łukaszenka będzie sądził kultową gwiazdę rocka?

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2011 20:24
“Nie bądź bydłem”, “Uwolnij Białoruś” – takie piosenki oraz ostre słowa bardzo popularnego na Białorusi Siarhieja Michaloka mogły być nie w smak władzy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nie można śpiewać we własnym kraju, to boli

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2011 15:23
Źmicier Wajciuszkiewicz: Nie mogę występować na Białorusi - to tak, jakby w Polsce Kazik był zabroniony. Nie chciałbym, żebyśmy czekali na wolność 42 lata, jak Libia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dziś w Warszawie: koncert „Solidarni z Białorusią”!

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2012 00:02
Wśród wykonawców są R.U.T.A., Maleo Reggae Rockers, Vavamuffin, Vinsent. Paula i Karol, Źmicier Wajciuszkiewicz, Recha i Skowyt. Koncert jest gestem solidarności z Białorusinami walczącymi o wolność i demokrację.
rozwiń zwiń

Czytaj także

R.U.T.A. z premierowym utworem po białorusku!

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2012 08:20
Na koncercie „Solidarni z Białorusią” legendy polskiego punka z R.U.T.Y zaśpiewają po białorusku materiał z nowej płyty – zapowiadają organizatorzy. Początek imprezy dziś o 19 w Warszawie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tadeusz Mazowiecki: nie zapomnimy o braciach na Białorusi

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2012 20:00
- Wolność musi zwyciężyć – przekonywał były premier Tadeusz Mazowiecki, podczas koncertu "Solidarni z Białorusią”. - Będziemy mieszkać obok wolnej Białorusi - mówił inny gość koncertu, były szef Parlamentu Europejskiego Jerzy Buzek.
rozwiń zwiń