Spotkanie z nową dyrektor CSW Zamek Ujazdowski

Ostatnia aktualizacja: 31.08.2014 13:00
Małgorzata Ludwisiak będzie gościem poniedziałkowego "Poranka Dwójki".
Małgorzata Ludwisiak  PAPGrzegorz Michałowski
Małgorzata Ludwisiak PAP/Grzegorz MichałowskiFoto: PAP/Grzegorz Michałowski

Z nową dyrektor Centrum Sztuki Współczesnej w Warszawie porozmawiamy o jej zamierzeniach,  planach, pomysłach.

Małgorzata Ludwisiak ukończyła historię sztuki na Uniwersytecie Łódzkim, studiowała także filozofię. Była dyrektorem Łódź Biennale 2006 oraz twórcą i dyrektorem Łódź Design 2007, czyli pierwszego festiwalu designu i architektury w Polsce, a także kuratorką programu sztuk wizualnych i wystawy "C.D.N." w ramach Festiwalu Dialogu Czterech Kultur 2008. Wykładała historię sztuki i upowszechnienie kultury w Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Publikuje teksty krytyczne m.in. w "Obiegu", "Arteonie" i "Kresach".

Z Małgorzatą Ludwisiak spotkamy się o 8.35, a godzinę wcześniej odwiedzi nas Jerzy Maksymiuk , by zaprosić Państwa na koncert z cyklu "Wielcy kompozytorzy - polsko-żydowska kultura muzyczna a dziedzictwo europejskie", który odbędzie się 1 września  w ramach obchodów 75. rocznicy wybuchu II wojny światowej w Muzeum Historii Żydów Polskich. Znakomity dyrygent poprowadzi Sinfonię Varsovia.

Jak zwykle - po 7.45 - zapraszamy też na "Archiwalnię". Nie zapomnimy o konkursie "Płyta tygodnia". Tym razem będzie to "Antologia polskiej muzyki współczesnej 1939-1945" nagrana przez Sinfonię Varsovia.  Ponadto posłuchamy "Słowa na dzień", wiadomości i  "Piosenki z rekomendacją" (tym razem  wyboru dokonała Magda Umer). Na "Poranek Dwójki" zaprasza Marcin Pesta.

1 września (poniedziałek), godz. 6.00-9.00

mm

Czytaj także

Maksymiuk siedemdziesięciopięcioletni

Ostatnia aktualizacja: 30.04.2011 12:41
9 kwietnia Jerzy Maksymiuk skończył 75 lat. A od poniedziałku do piątku będzie opowiadał o swojej drodze artystycznej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wojciech Krukowski - był artystą i rozumiał artystów

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2014 12:09
W "Poranku Dwójki" zmarłego w sobotę (18 stycznia) artystę, historyka sztuki i wieloletniego dyrektora Centrum Sztuki Współczesnej "Zamek Ujazdowski" wspominali krytyk Waldemar Baraniewski oraz kurator CSW Janusz Marek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bogdan Zdrojewski: bronię prawa do eksperymentu, a więc także do błędu

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2014 16:00
- Oczywiście narodowe instytucje kultury powinny realizować również przedsięwzięcia skierowane do gustów bardziej konserwatywnych. Natomiast jedyną granicę poszukiwań artystycznych wyznacza polskie prawo - mówił goszczący w Dwójce minister kultury.
rozwiń zwiń