Szczepan Twardoch - pisarz bezprzymiotnikowy?

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2015 10:00
W czwartkowym "Dwukropku" zapraszamy na rozmowę z autorem wydanej niedawno powieści "Drach".
Szczepan Twardoch
Szczepan TwardochFoto: Grzegorz Śledź/PR2

W jednym z wywiadów Szczepan Twardoch powiedział: "Dla mnie byłoby bardzo źle, gdybym stał się pisarzem jednego tematu, pisarzem przymiotnikowym. Nie ma nic gorszego niż pisarz śląski, pisarz fantastyki, pisarz prawicowy czy lewicowy. Ja chcę być po prostu pisarzem. Kropka".

W audycji Szczepan Twardoch opowie m. in. o pracy nad "Drachem", o języku tej powieści, o tym, czy śląskość jest dla niego obciążeniem, czy raczej czymś, co go wzbogaca. Porozmawiamy też o tym, jakie książki wydane w ubiegłym roku podobały mu się najbardziej.
Fragmenty powieści "Drach" przeczytają Andrzej Mastalerz i Adam Bauman. Dwa egzemplarze tej książki opublikowanej przez Wydawnictwo Literackie będą mogli otrzymać słuchacze.
***
Na audycję "Dwukropek" w czwartek (22.01) w godzinach 18.00-19.00 zaprasza Dorota Gacek.

bch/mc

Czytaj także

Szczepan Twardoch: nie chcę być sumieniem narodu

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2013 10:00
- Pisarz ma być tym, który opowiada historie, ale nie tylko ku uciesze ludzi - mówił w Dwójce Szczepan Twardoch, autor "Wiecznego Grunwaldu" i "Morfiny", która została niedawno wyróżniona nagrodą Nike czytelników.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Następna bomba Putina spadnie na Berlin". Polscy pisarze ostrzegają Niemców

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2014 11:54
Stanowisko Niemiec wobec kryzysu na Ukrainie jest zbyt słabe. Jeśli Putin zrzuci bombę atomową na Warszawę, następna spadnie na Berlin - mówi jeden z literatów, Jacek Dehnel, w rozmowie niemieckim tygodnikiem "Der Spiegel".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Spór o nowego Żulczyka. Irytuje czy imponuje?

Ostatnia aktualizacja: 16.01.2015 18:40
- Ta książka jest jak amerykański film: dobrze skonstruowana, ale nijak ma się do rzeczywistości - krytykowała Magdalena Miecznicka. - To nie jest powieść realistyczna - bronił Piotr Kofta.
rozwiń zwiń