X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Czy Marcin Świetlicki rozumie swoje wiersze?

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2015 13:41
W kolejnym "Dwukropku" spotkamy się z poetą i piosenkarzem, który wydał właśnie nową książkę i płytę "Zło, te przeboje".
Marcin Świetlicki pisze także prozę. W 2009 r. otrzymał Nagrodę Literacką Gdynia za swój kryminał Jedenaście
Marcin Świetlicki pisze także prozę. W 2009 r. otrzymał Nagrodę Literacką Gdynia za swój kryminał "Jedenaście"Foto: PAP/Barbara Ostrowska

"Po raz kolejny ktoś mi mówi, że nie rozumiem swoich wierszy. Najpierw byłem za młody, żeby je rozumieć. Teraz jestem za stary, by pojąć ich głębię. Lepiej się zamknij i pisz. Wzrusz mnie, bądź moim sumieniem. Przywal im ode mnie. Tak mówią" - pisze Marcin Świetlicki w nowym tomie wierszy.

I na początku "drugiej połowy Marcina" - czyli po pięćdziesiątce - wydaje nie tylko "Deltę Dietla", lecz także książkę i płytę z piosenkami. Jak sam jednak mówi, pomimo 25 lat pisania tekstów do piosenek ciągle czuje się amatorem. Z czego jest dumny, bo zawodowcy są nudni i przewidywalni.

Podczas rozmowy z Marcinem Świetlickim posłuchamy piosenek z płyty "Zło, te przeboje".

***

Na audycję z cyklu "Dwukropek" w paśmie "Inny stan skupienia" zapraszamy w czwartek (5.11) w godz. 21.30-22.30. Program poprowadzi Dorota Gacek.

mc/bch

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Charles Simic. Poeta, który pisze na leżąco

Ostatnia aktualizacja: 28.05.2015 19:00
– Całe moje życie to bezsenność. Najlepiej mi się myśli, gdy jestem w łóżku – mówił Charles Simic, jeden z gości Festiwalu Miłosza, laureat nagrody Herberta.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jerzy Pilch: trochę przesadziłem z samotnością

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2015 13:00
- Z jednej strony chcę być sam, ale z drugiej wydaje mi się, że tęskniłbym za spełnieniem bycia z kimś. Ale czy bycie z kimś w ogóle jest możliwie? – mówił w Dwójce znakomity pisarz
rozwiń zwiń

Czytaj także

U Iwaszkiewiczów zwierzęta były osobami

Ostatnia aktualizacja: 12.06.2015 10:00
– W opowieściach ze Stawiska zwierzęta odgrywają taką samą rolę jak inni członkowie rodziny – mówiła dziennikarka Ludwika Włodek, prawnuczka Jarosława Iwaszkiewicza.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Adam Zagajewski. Przyjaciel 4 procent ludzi

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2015 13:00
– Wśród nas wciąż są ci, którzy żyją wielkiej pasją. Obojętność kultury masowej ich nie dotyczy – mówił poeta Adam Zagajewski, który 21 czerwca kończy 70 lat.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wojciech Nowicki: leczę się ze zdjęć

Ostatnia aktualizacja: 25.09.2015 12:00
Nasz gość przyznał, że świetną terapią jest zarażenie tym "wirusem" innych, co uczynił między innymi w nowej książce "Odbicie".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jacek Podsiadło: potrzebuję sprawdzać się na innych polach

Ostatnia aktualizacja: 30.10.2015 12:10
- W poezji cierpię za miliony, a w prozie na ogół świetnie się bawię - mówił Jacek Podsiadło o pracy nad książką "Życie zawłaszcza śmierć w Wieprzowie Ordynackim".
rozwiń zwiń