Zbigniew Gluza o tworzeniu i pisaniu historii

Ostatnia aktualizacja: 25.04.2016 15:56
Gościem audycji "Retrospekcje" będzie dziennikarz, redaktor i wydawca, twórca Ośrodka Karta, działacz opozycji w okresie PRL.

Zbigniew Gluza opowie o swojej działalności opozycyjnej w latach 80. oraz redagowaniu czasopisma "Karta" po 1989 r. - w kontekście polityki pamięci i wzmożonego w ostatnim czasie zainteresowania historią.

***

Na audycję z cyklu "Retrospekcje" w paśmie "Inny stan skupienia" zapraszamy we wtorek (26.04) w godz. 21.30-22.30. Program poprowadzi prof. Antoni Dudek.

mc

Czytaj także

Wojciech Arkuszewski: rząd Olszewskiego nie upadł przez lustrację

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2015 15:00
- Ten rząd nie był w stanie zdobyć poparcia większości. Plany Macierewicza, by przeprowadzić lustrację, były tylko pretekstem do obalenia gabinetu - powiedział Wojciech Arkuszewski, poseł trzech kadencji i szef doradców premiera Jerzego Buzka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Janusz Zaorski i jego zmagania z cenzurą

Ostatnia aktualizacja: 27.01.2016 13:45
Reżyser nakręcił takie filmy jak "Jezioro Bodeńskie", "Szczęśliwego Nowego Jorku", "Piłkarski poker" czy "Haker". - Za pewnego rodzaju śmiechem staraliśmy się opowiedzieć o rzeczywistości - mówił w pierwszym wydaniu audycji "Retrospekcje".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ryszard Bugaj o sukcesach i porażkach III RP

Ostatnia aktualizacja: 24.02.2016 09:00
- Kształt i poziom sceny politycznej to największa porażka. Ale wiem, że miałem wyidealizowane oczekiwania, marząc o partiach politycznych przywiązanych do swoich programów - mówi ekonomista w rozmowie poświęconej najnowszej historii Polski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Ludzie, którzy mówili: nie". Radiowe wspomnienia Janiny Jankowskiej

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2016 14:00
- Wymyśliłam między innymi cykl reportaży o ludziach, którzy o coś walczyli w swoim środowisku, w swoim zakładzie pracy - opowiadała w Dwójce ceniona dziennikarka radiowa.
rozwiń zwiń