REKLAMA

"Archiwa sztuki". Takie są skutki zbieractwa

Ostatnia aktualizacja: 02.07.2017 13:41
W "Kwadransie bez muzyki" Tomasz Ciecierski, Jarosław Kozłowski i Bożena Czubak z Galerii Profile opowiedzą o wystawie dwóch prywatnych kolekcji.
Jedną z części wystawy Archiwa sztuki jest ekspozycja bardzo wielu budzików (zdjęcie ilustracyjne)
Jedną z części wystawy "Archiwa sztuki" jest ekspozycja bardzo wielu budzików (zdjęcie ilustracyjne)Foto: Matteo Ianeselli/wikimedia/CC-BY-3.0

W Galerii Profile w Warszawie można poczuć, usłyszeć i zobaczyć upływ czasu. Rytm kilkuset budzików ustawionych na prostych, metalowych regałach na chwilę przenosi nas w inny wymiar. W kolejnej przestrzeni możemy z kolei zanurzyć się w sztukę. Niezwykłe archiwum malarza Tomasza Ciecierskiego o sztuce opowiada i samo jest dziełem, w które można wejść.

Tomasza Ciecierskiego i Jarosława Kozłowskiego, dwóch klasyków polskiej sztuki łączy - jak się okazuje - wspólna pasja: "zbieractwo". "Archiwum obrazów" Tomasza Ciecierskiego i "Archiwum czasów" Jarosława Kozłowskiego spotyka się na wystawie w Galerii Profile.

***

Na "Kwadrans bez muzyki" w poniedziałek (3.07) w godz. 15.00-15.15 zaprasza Aleksandra Łapkiewicz.

mc/ag

Czytaj także

Uciekł i prawie dostał Oscara. Tansman w Los Angeles

Ostatnia aktualizacja: 27.06.2017 16:40
– Tansman trafił do Kalifornii po tym, jak został uratowany przed śmiercią z rąk Niemców. Po przyjeździe do Ameryki od razu odniósł sukces – mówiła dr Maja Trochimczyk, muzykolog z Los Angeles.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Gdy Szymanowski tu mieszkał, Atmę wypełniała muzyka"

Ostatnia aktualizacja: 28.06.2017 15:35
- To miejsce słynęło z wieczorów muzycznych. Zawsze było tu pełno ludzi i tu właśnie skupiała się bohema artystyczna XX-lecia międzywojennego, której niejednokrotnie Karol Szymanowski prezentował swoje kompozycje – podkreśliła Agnieszka Gąsienica-Giewont, opowiadając o zakopiańskiej willi, w której w latach 1930-35 mieszkał polski kompozytor
rozwiń zwiń
Czytaj także

Wisła polskich pisarzy. "Flis" Sebastiana Fabiana Klonowica

Ostatnia aktualizacja: 29.06.2017 19:36
Świetnie wykształcony mieszczanin wielkopolski, pełniący dożywotnio funkcję burmistrza lubelskiego, napisał dziełko, które można traktować jako metaforę żywota…
rozwiń zwiń
Czytaj także

Mistyczne tajemnice literackiej Warszawy

Ostatnia aktualizacja: 30.06.2017 16:00
- W kamienicy przy Wilczej mieściło się mieszkanie, w którym pod koniec XIX wieku pisarze spotykali się przy seansach spirytystycznych - opowiadała zwiedzającym Agnieszka Trepkowska z Towarzystwa Przyjaciół Warszawy.
rozwiń zwiń