X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Wspomnienie Romualda Szejda

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2019 17:07
W audycji "Strefa Literatury" przypominaliśmy niedawno zmarłego polskiego aktora teatralnego, filmowego i telewizyjnego, reżysera i dyrektora Teatru Scena Prezentacje w Warszawie.
Audio
  • Wspomnienie Romualda Szejda (Strefa literatury/Dwójka)
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: Shutterstock/aerogondo2

Romuald Szejd przez 37 lat był dyrektorem Teatru Scena Prezentacje. Początkowo tylko poklaskiwano i zazdroszczono, jednak gdy profesor Aleksander Bardini wygłosił swoje słynne błogosławieństwo, wszyscy krytycy otworzyli szeroko ramiona dla wcześniej nieznanej inicjatywy.

Scena Prezentacje to była pierwsza w Polsce scena impresaryjna. Występowały na niej gwiazdy i odkrycia dyrektora, a publiczność waliła drzwiami i oknami. Teatr powstał w przaśnych czasach, bo u schyłku lat siedemdziesiątych, a po bilety czekano w społecznych kolejkach – jak po reglamentowane towary z MHD.

Gośćmi byli Anna Chodakowska, Maria Pakulnis, Zofia Rudnicka, Marcin Stajewski i Karolina Prewęcka.

***

Tytuł audycji: Strefa literatury 

Prowadziła: Anna Lisiecka

Data emisji: 27.09.2019

Godzina emisji: 21.30

am/mko

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Czesław Miłosz nieznany

Ostatnia aktualizacja: 19.08.2019 11:00
W środę 14 sierpnia przypadała 15. rocznica śmierci Laureata Literackiej Nagrody Nobla z roku 1980. W Bibliotece Narodowej znalazło się archiwum poety zawierające m.in. jego notatniki, rękopisy, listy, fotografie, przedmioty osobiste. W "Strefie literatury" dowiedzieliśmy się, jakiego Miłosza poznajemy dzięki tym dokumentom.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Edward Stachura. Niezapomniany kaskader

Ostatnia aktualizacja: 26.08.2019 10:00
24 lipca minęło czterdzieści lat od samobójczej śmierci wybitnego polskiego poety, prozaika, pieśniarza. Był legendą za życia. W "Strefie literatury" rozmawialiśmy m.in. o recepcji utworów i poezji tego niezapomnianego autora.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Literatura spełnionej apokalipsy

Ostatnia aktualizacja: 01.09.2019 11:28
W audycji "Strefa Literatury" przypadającej w 80. rocznicę wybuchu drugiej wojny światowej rozmawialiśmy o twórczości pisarzy, dla których była ona przełomowym wydarzeniem determinującym ich twórczość.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wszystkie światy Jerzego Ficowskiego

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2019 15:23
W audycji mówiliśmy o jednym z najwybitniejszych polskich poetów II połowy XX wieku. Okazją była 95. rocznica jego urodzin, która minęła 4 września.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wielki strach Witkacego. W przeddzień 80. rocznicy śmierci artysty i filozofa

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2019 16:34
Nie był człowiekiem strachliwym. Powrócił z tropików by wziąć udział w wojnie. Był oficerem elitarnego Korpusu Lejbgwardii. Dowodził żołnierzami w bitwie pod Stochodem. Doświadczył bycia "mięsem armatnim" i "trybem w maszynie społecznej". Może zatem raczej wielki lęk Witkacego?
rozwiń zwiń