Kulinaria i trunki w powieści "Colas Breugnon" Romaina Rollanda

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2021 14:54
Jedzenie i picie w powieści "Colas Breugnon" Romaina Rollanda – to temat kolejnej "Drogi przez mąkę". Naszym gościem była Wanda Klenczon - pisarka.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/alexkich

Posłuchaj
24:46 Droga przez mąkę Dwójka 25 kwiecień 2021 11_00_05.mp3 Smakołyki i trunki w powieści "Colas Breugnon" Romaina Rollanda (Droga przez mąkę/Dwójka)

 

Romain Rolland, laureat Nagrody Nobla, powieść "Colas Breugnon" napisał w hołdzie swej ojczystej Burgundii, ziemi miodem, mlekiem i... winem płynącej, zainspirowany dziejami swego pradziada Boniarda. Colas Breugnon gada, pije i zajada, kocha kobiety, przyrodę, swą pracę stolarza-artysty, zwalcza zarazę, wojuje ze złoczyńcami i możnymi tego świata, zawsze z równym zapałem, soczystym humorem, wierząc w piękno życia i przyjaźń między ludźmi. "Colas Breugnon" to jedna z najbardziej pogodnych i optymistycznych powieści w światowej literaturze.

opis pochodzi od wydawcy

***

Tytuł audycji: Droga przez mąkę 

Prowadził: Łukasz Modelski

Gość: Wanda Klenczon

Data emisji: 25.04.2021

Godzina emisji: 11.00​

 


Czytaj także

Alkohol i poezja Jana Andrzeja Morsztyna

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2019 10:30
W "Drodze przez mąkę" spotkaliśmy się z pisarką i blogerką Wandą Klenczon, która opowiadała o roli trunków w poetyckim tomie "Lutnia" polskiego poety barokowego.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Browar sprzed 5000 lat odkryty w Egipcie. Mógł wytwarzać tysiące litrów piwa

Ostatnia aktualizacja: 16.02.2021 05:45
Egipskie ministerstwo do spraw starożytności poinformowało, że może to być najstarszy na świecie browar o dużej produkcji. Jego pozostałości zostały odkryte przez egipskich i amerykańskich archeologów w Abydos, ponad 450 kilometrów na południe od Kairu.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Fleksitarianizm - pomóc sobie i planecie

Ostatnia aktualizacja: 11.04.2021 11:00
W kolejnej odsłonie "Drogi przez mąkę" rozmawialiśmy z Sylwią Majcher, autorką książki "Mniej mięsa. Jak zostać fleksitarianinem, by pomóc sobie i planecie".
rozwiń zwiń