REKLAMA

Olaf Lubaszenko: życiowa harmonia to miraż

Ostatnia aktualizacja: 01.07.2015 22:00
- Nigdy jej nie osiągamy, jednak samo dążenie może dawać satysfakcję - mówił artysta, który wyszedł właśnie z życiowego kryzysu i posumował go w książce "Chłopaki niech płaczą".
Audio
  • Olaf Lubaszenko w Dwójce (O wszystkim z kulturą)
Olaf Lubaszenko - niezapomniany Kamil Kurant, Tomek z Krótkiego filmu o miłości Krzysztofa Kieślowskiego czy tytułowy Kroll z debiutu Władysława Pasikowskiego
Olaf Lubaszenko - niezapomniany Kamil Kurant, Tomek z "Krótkiego filmu o miłości" Krzysztofa Kieślowskiego czy tytułowy Kroll z debiutu Władysława PasikowskiegoFoto: Grzegorz Śledź/PR2

Na ekrany kin Olaf Lubaszenko trafił już jako nastolatek. Świat filmu okazał się dla niego tyleż atrakcyjny, co niebezpieczny. - Zaskoczyło mnie, że do magicznego efektu prowadzi zwykle dosyć przyziemny proces. A w polskim środowisku po prostu piło się wódkę - wspominał aktor i reżyser. - Ja w pewnym momencie poddałem się tej fali - przyznał artysta, dla którego alkohol stał się z czasem poważnym problemem.

Jako jedno z najistotniejszych - nie tylko dla siebie - doświadczeń Olaf Lubaszenko wskazał związek z nowatorskim swego czasu kinem Władysława Pasikowskiego. Jeśli wierzyć legendzie, to właśnie za sprawą najbardziej "amerykańskiego" z polskich reżyserów nasz gość trafił na... tablet Olivera Stone'a.

***

Tytuł audycji: O wszystkim z kulturą

Prowadzenie: Jacek Wakar

Gość: Olaf Lubaszenko (aktor, reżyser)

Data emisji: 1.07.2015

Godzina emisji: 18.00

mm/pg

Czytaj także

Bluszcz: poza Warszawą zaczyna się inna planeta

Ostatnia aktualizacja: 28.05.2015 10:00
- W mniejszych miastach dyrektorzy prowadzą ciągła walkę z władzami samorządowymi lub się z nimi układają - mówił aktor przez lata związany z Teatrem im. Heleny Modrzejewskiej w Legnicy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Urszula Antoniak: film nie ma narodowości

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2015 14:00
– Niekiedy moja ekipa składała się z 12 nacji. Uważam to za naturalny sposób robienia filmów – mówiła reżyserka "Strefy nagości", która miała polską premierę 12 czerwca.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Klata: zespół Starego Teatru nie potrzebuje wroga

Ostatnia aktualizacja: 24.06.2015 11:00
- Nie ma już konfliktu z Krakowem. Dyrektor z nowym programem zawsze napotyka na opór części zespołu i publiczności. Reszta to medialna paranoja - ocenił Jan Klata 2,5 roku swojej dyrekcji w legendarnym teatrze.
rozwiń zwiń