REKLAMA

Herbie Hancock. Biografia grzecznego jazzmana?

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2015 21:00
- On kreuje się na grzecznego artystę, ale jeszcze wiele rzeczy mógłby nam powiedzieć - mówił w kontekście wydanej właśnie w Polsce autobiografii wybitnego pianisty Paweł Tomaszewski.
Audio
  • Herbie Hancock. Biografia grzecznego jazzmana? (O wszystkim z kulturą/Dwójka)
Herbie Hancock to legenda jazzu, ale też osoba uznana i mająca ogromny wpływ na całą muzykę rozrywkową.Na zdj. podczas Montreux Jazz Festival, 1986.
Herbie Hancock to legenda jazzu, ale też osoba uznana i mająca ogromny wpływ na całą muzykę rozrywkową.Na zdj. podczas Montreux Jazz Festival, 1986. Foto: PAP/KEYSTONE/Jean-Guy Python

Ile w tej autobiograficznej opowieści jazzmana jest kreacji, a ile przemilczeń? – Zaskoczeń jest tu bardzo wiele – mówił Tomasz Szachowski, przypominając m.in., jak studia inżynierskie pianisty wpłynęły na jego pracę twórczą. Leszek Możdżer natomiast przypominał o mistrzostwie warsztatu Hancocka. - W jego rękach czas stał się miękki w jazzie – podkreślał.

Czytaj także
herbie1200.jpg
Na czym polega fenomen Herbiego Hancocka?

***

Tytuł audycji: O wszystkim z kulturą

Prowadzi: Jacek Hawryluk

Goście: Tomasz Szachowski (dziennikarz Programu 2 Polskigo Radia), Leszek Możdżer i Paweł Tomaszewski (muzycy)

Data emisji: 11.09.2015

Godzina emisji: 19.00

jp/mp

Czytaj także

Jak Polak zabrał widzów Herbiemu Hancockowi

Ostatnia aktualizacja: 26.06.2015 12:30
– Ludzie są zainteresowani czymś, czego nie znają – mówił pianista Artur Dutkiewicz, którego trio na koncertach w Australii bywało konkurencją dla światowych gwiazd jazzu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zakir Hussain: po narodzinach tata wyśpiewał mi rytm

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2015 08:00
O tym, dlaczego nie został gwiazdą rocka, oraz o rytmicznych różnicach między Indiami a Zachodem gwiazda EtnoKrakowa - Zakir Hussain opowiadał w Dwójce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nils Petter Molvær. Jazzman i władca maszyn

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2015 13:24
Płytę norweskiego trębacza "Khmer" z 1997 roku słuchacze Dwójki w niedawnym plebiscycie uznali drugim najważniejszym albumem w historii europejskiego jazzu.
rozwiń zwiń