Tabor Kielecki. Relacja z muzycznych żniw

Ostatnia aktualizacja: 10.08.2016 15:00
W audycji opowiadaliśmy o 20. Taborze Domu Tańca, który przez tydzień odbywał się we wsi Sędek pod Łagowem na Kielecczyźnie.
Audio
  • Tabor Kielecki. Relacja z muzycznych żniw (Dwójka)
W Taborze Kieleckim (31.07-7.08) wzięły udział tłumy miłośników polskiej muzyki tradycyjnej, wiejscy muzykanci, rodziny z dziećmi, lokalna społeczność, artyści i goście ze świata
W Taborze Kieleckim (31.07-7.08) wzięły udział tłumy miłośników polskiej muzyki tradycyjnej, wiejscy muzykanci, rodziny z dziećmi, lokalna społeczność, artyści i goście ze świataFoto: Piotr Baczewski / www.facebook.com/muzyka.zakorzeniona

To jedna z najważniejszych imprez poświęconych przekazowi tradycyjnego repertuaru. Jej pomysłodawcami i organizatorami są m.in. członkowie zespołu Tęgie Chłopy.

Podczas Taboru prowadzone były warsztaty śpiewu, tańca, gry na instrumentach i rzemiosła, odbywały się spotkania z muzykantami, pokazy filmowe, spacery zielarskie, próby taborowej orkiestry, a także nocne zabawy.

Zapraszamy do wysłuchania relacji Justyny Piernik - uczestnicy i prowadzący Tabor opowiadali w niej o swoich wrażeniach z tego spotkania wielu światów.

***

Tytuł audycji: "Kwadrans bez muzyki"

Data emisji: 10.08.2016

Godzina emisji: 15.00

jp/pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Sztuka nieokrzesana włocławskiego Nikofora

Ostatnia aktualizacja: 15.07.2016 15:18
- Stanisław Zagajewski osiągnął sławę światową, jeśli chodzi o artystów z kręgów tzw. sztuki surowej - mówiła Krystyna Kotula, przedstawiając sylwetkę twórczą tego oryginalnego rzeźbiarza samouka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wieś i miasto na jednym Taborze

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2016 12:00
- Mamy jeszcze szansę uczyć się od mistrzów muzyki tradycyjnej - podkreślali członkowie zespołu Tęgie Chłopy, zapraszając na czwarty już Tabor Kieleckiego Domu Tańca w Sędku (30 lipca - 7 sierpnia br.).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Męskie śpiewanie po obu stronach granicy

Ostatnia aktualizacja: 28.07.2016 15:54
– Śpiewam pieśni dawnej zachodniej Grodzieńszczyzny, terenu podzielonego dziś na Białoruś i na Polskę – mówił Marcin Lićwinko z Rogożynka, jeden z laureatów tegorocznego festiwalu w Kazimierzu.
rozwiń zwiń