X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Zakazane filmy Jacka Petryckiego

Ostatnia aktualizacja: 14.08.2015 12:00
- Te dokumenty rozpowszechniano wyłącznie dla celów partyjnych. Szary człowiek nie miał prawa ich zobaczyć - mówił w Dwójce o filmach "Jak żyć" i "Życiorys" wybitny operator.
Audio
  • Jacek Petrycki o studiach filmowych i współpracy z wybitnymi reżyserami (Zapiski ze współczesności/Dwójka)
  • Jacek Petrycki o filmach "Życiorys" i "Jak żyć" (Zapiski ze współczesności/Dwójka)
  • Jacek Petrycki m.in. o filmach fabularnych zrealizowanych z Krzysztofem Kieślowskim (Zapiski ze współczesności)
  • Jacek Petrycki o latach stanu wojennego, współpracy z telewizją brytyjską i pracy na Bałkanach w czasie konfliktu zbrojnego (Zapiski ze współczesności/Dwójka)
  • Jacek Petrycki o pracy korespondenta wojennego na Bałkanach (Zapiski ze współczesności/Dwójka)
Jacek Petrycki pracował z najwybitniejszymi polskimi twórcami - m.in. z  Krzysztofem Kieślowskim, Marcelem Łozińskim, Andrzejem Titkowem i Agnieszką Holland
Jacek Petrycki pracował z najwybitniejszymi polskimi twórcami - m.in. z Krzysztofem Kieślowskim, Marcelem Łozińskim, Andrzejem Titkowem i Agnieszką HollandFoto: Grzegorz Śledź/PR2

Zrealizowany z Krzysztofem Kieślowskim w 1975 roku "Życiorys" opowiada historię człowieka niepokornego, który został wyrzucony z partii i apeluje o przywrócenie mu legitymacji partyjnej. - Stworzyliśmy fikcyjną postać, dla której przygotowaliśmy odpowiednią teczkę z dokumentami - opowiadał Jacek Petrycki. Ekipa dostała do dyspozycji prawdziwą komisję kontroli partyjnej, która miała rozstrzygnąć ten przypadek. - Było wiadomo, że sytuacja jest zainscenizowana na potrzeby filmu. Największym naszym sukcesem był fakt, że po zakończeniu przez nas pracy komisja dalej się naradzała.

Jacek Petrycki przywoływał także niezwykłe kulisy filmu "Jak żyć", opowiadającego o wyborach najlepszego małżeństwa na obozie Związku Socjalistycznej Młodzieży Polskiej.

***

Jacek Petrycki jest laureatem wielu nagród i wyróżnień polskich i zagranicznych. Od 1987 roku współpracuje z telewizją brytyjską Channel 4 i BBC.

W cyklu gawęd nagranych w 2005 r. operator opowiadał m.in. o wyborze drogi życiowej, studiach w łódzkiej Filmówce i pracy w WFD, a także przyjaźni z Krzysztofem Kieślowskim, Marcelem Łozińskim i Andrzejem Titkowem.

***

Tytuł audycji: Zapiski ze współczesności

Przygotowała: Hanna Bielawska

Gość: Jacek Petrycki (operator filmowy)

Data emisji: 10-14.08.2015

Godzina emisji: 11.45

bch/jp

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jacek Petrycki: Kieślowski nie kręciłby dziś filmów...

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2013 23:00
"Etatowy" operator kina moralnego niepokoju bierze udział, jako współreżyser dokumentu "Powrót Agnieszki H.", w konkursie Warsaw Screenings Warszawskiego Festiwalu Filmowego. W Dwójce opowiadał m. in. o współpracy z Agnieszką Holland i Krzysztofem Kieślowskim.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Maciej Drygas. Lokator jak z Dostojewskiego

Ostatnia aktualizacja: 03.07.2015 18:00
– Mieszkałem w tak małym pokoiku, że po wejściu mogłem tylko od razu położyć się na tapczanie – wspominał reżyser lata studiów spędzone w Moskwie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kiedy Maciej Wojtyszko zrozumiał uczucia diabła

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2015 12:00
– Gustaw Holoubek wiedział, że mężczyzna, czy jest diabłem, czy nie, zawsze chce zaimponować kobiecie – wspominał reżyser jednego z największych polskich aktorów XX w.
rozwiń zwiń