X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Czy "awangardowy konserwatyzm" jest w Polsce możliwy?

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2017 14:00
- W naszym kraju panuje stereotypowy podział na młodych wykształconych z dużych ośrodków i niewykształconych, ubogich z prowincji. A tak naprawdę to podział sztuczny i trzeba zrobić wiele, żeby choć trochę go zamazać – powiedział dr Paweł Rojek, autor książki "Awangardowy konserwatyzm".
Audio
  • Rozmowa z dr Pawłem Rojkiem, autorem książki "Awangardowy konserwatyzm" (Spotkania po zmroku/Dwójka)
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: Kenishirotie/Shutterstock.com

- Do tej sytuacji nawiązuje tytuł mojej książki. Z jednej strony mamy część awangardową, którą reprezentują ruchy liberalne i europejskie, a z drugiej znajdują się konserwatyści. "Awangardowy konserwatyzm" ma być symbolem dążenia do zasypania tego podziału - dodał goszczący w Dwójce filozof i teolog, który na kartach swej książki stara się dowieść, że nawiązania do sarmackiego republikanizmu i romantycznego mesjanizmu mogą nam pomóc nie tylko zrekonstruować polską tożsamość, lecz także sformułować alternatywę dla późnej nowoczesności.

W nagraniu audycji posłuchamy również m.in. o filozoficzno-teologicznej analizie, jaką dr Paweł Rojek przeprowadził w swojej książce na temat uroczystości intronizacji Chrystusa na Króla Polski.

***

Tytuł audycji: Spotkania po zmroku

Prowadzi: Barbara Schabowska

Goście: dr Paweł Rojek (teolog, filozof)

Data emisji: 21.02.2017

Godzina emisji: 21.30

mz/jp

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Czy w teatrze wszystko wolno? Obejrzyj debatę

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2016 18:00
W audycji "Innymi słowy" Monika Strzępka, Maciej Nowak, Wojciech Pszoniak i Wojciech Tomczyk rozmawiali o granicach wolności i prowokacji artystycznej w teatrze.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Delsol: dobre intencje wobec uchodźców to za mało

Ostatnia aktualizacja: 06.01.2017 12:44
- Nie jesteśmy dobrymi ludźmi, dlatego że chcemy dobrze. Możemy powiedzieć, że jesteśmy dobrymi ludźmi, gdy nasze działania przyniosą dobre owoce - mówiła Chantal Delsol ceniona profesor filozofii politycznej, dyrektor Ośrodka Studiów Europejskich na Uniwersytecie Marne-la-Vallée w Paryżu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Transhumanizm. Kiedy przestaniemy być ludźmi?

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2017 19:00
Jak przekonują transhumaniści, wszyscy jesteśmy cyborgami. O tym, do jakich wniosków prowadzi to twierdzenie, rozmawialiśmy w audycji "Rachunek myśli".
rozwiń zwiń