Od książek do daczy Escobara. Podróże Marka Kamińskiego

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2017 10:55
- Pierwsze moje wojaże odbyłem dzięki czytaniu książek. Ukształtowały mnie m.in. "Przygody Tomka Sawyera" Marka Twaina i opowieści Edmunda Niziurskiego. Dopiero potem, gdy miałem 15 lat, popłynąłem w samotny rejs do Maroka – powiedział Marek Kamiński.
Audio
  • Marek Kamiński opowiada o swoich młodzieńczych podróżach (Poranek Dwójki)

Słynny polarnik opowiadał w Dwójce m.in. o przygodach w Meksyku, gdzie pojechał ze swoim kolegą w wieku 20 lat.

- Z tego wyjazdu pamiętam wiele wątków kryminalno-gangsterskich. Raz byliśmy w Tulum, dawnym mieście Majów, gdzie kręciło się pełno dziwnych ludzi. Dopiero wiele lat później przeczytałem, że mieściła się tam dacza Pablo Escobara, gdzie narkotykowy baron lubił dość często odpoczywać - dodał Marek Kamiński, którego przygody w Meksyku stały się inspiracją do napisania książki "Marek i czaszka jaguara".

W nagraniu audycji posłuchamy również o podróżach w głąb siebie i dowiemy się, w jakich językach obcych mówi słynny polarnik.

***

Rozmawiał: Paweł Siwek

Gość: Marek Kamiński (polarnik)

Data emisji: 26.09.2017

Godzina emisji: 8.10

Materiał został wyemitowany w audycji "Poranek Dwójki".

mz/bch

Czytaj także

Tamara Łempicka. Wyzwolona kobieta w bugatti

Ostatnia aktualizacja: 02.01.2016 12:56
W audycji "Jest taki obraz" dr Grażyna Bastek omówi słynny "Autoportret w zielonym bugatti" z okładki czasopisma "Die Dame".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Kobiety, ich nogi i buciki. Fascynacje Schulza

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2016 15:00
– Książka powstała trochę przez przypadek. Zaczęło się od doktoratu w ASP. Zaczęłam pisać, bo chciałam uporządkować archiwalia – mówiła dr Anna Kaszuba-Dębska, autorka książki "Kobiety i Schulz".
rozwiń zwiń