X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Alexander Gavrylyuk na żywo z Dworku Chopina w Dusznikach

Ostatnia aktualizacja: 08.08.2017 14:23
Ukraińsko-australijski pianista wystąpi z recitalem na 72. Międzynarodowym Festiwalu Chopinowskim w Dusznikach-Zdroju. Zapraszamy na transmisję!
Audio
  • Colli, Gavrylyuk i Baeva w Dusznikach. Relacja Róży Światczyńskiej (Poranek Dwójki)
Alexander Gavrylyuk
Alexander GavrylyukFoto: Mika Bovan/materiały prasowe 72. Międzynarodowego Festiwalu Chopinowskego w Dusznikach-Zdroju
72.-festiwal-plakat-560x800.jpg
Festiwal Chopinowski w Dusznikach na antenie Dwójki

Urodzony w 1984 r. Alexander Gavrylyuk gry na fortepianie zaczął uczyć się w wieku siedmiu lat, a juz dwa lata później zagrał swój pierwszy koncert. Wkrótce potwierdził swój geniusz na kilku międzynarodowych konkursach - jako 15-latek zdobył pierwszą nagrodę i złoty medal Konkursu Pianistycznego im. Horowitza na Ukrainie, rok później w Hamamatsu japońscy krytycy okrzyknęli go "najlepszym szesnastoletnim pianistą XX wieku". W 2005 r. Alexander Gavrylyuk został złotym medalistą Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Rubinsteina w Tel Awiwie. Sukcesy otworzyły mu drogę do najważniejszych sal koncertowych na całym świecie. Wśród nich znalazł się także Dworek Chopina w Dusznikach-Zdroju, gdzie artysta wykona dzieła patrona Festiwalu Chopinowskiego oraz Bacha i Haydna.

Program: Jan Sebastian Bach (opr. Ferruccio Busoni) Toccata i fuga d-moll, BWV 565; Józef Haydn Sonata h-moll, Hob XVI:32; Fryderyk Chopin Fantazja f-moll, op.49; Polonez As-dur, op.53; Preludium gis-moll, op.32 nr 12; Preludium g-moll, op.23 nr 5; Moments musicaux, op.16 (h-moll Andante cantabile); Sonata b-moll, op.36.

wyk. Alexander Gavrylyuk - fortepian

W przerwie koncertu z Alexandrem Gavrylyukiem oraz gośćmi i obserwatorami festiwalu porozmawia Anna Skulska.

***

Na  "Letni festiwal muzyczny" w środę (9.08) w godz. 19.30-23.00 zaprasza Klaudia Baranowska. Transmisja trwać będzie w godz. 20.00-22.30.

mc/bch

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Wszystko, czego dotknął Bernstein, zamieniało się w złoto"

Ostatnia aktualizacja: 08.07.2017 13:54
- Komponował tylko wtedy, gdy widział, że ma coś ważnego do powiedzenia. Dlatego też wszystkie jego utwory utrzymane są na tak wysokim poziomie. Słychać w nich pasję z jaką pisał - o amerykańskim kompozytorze opowiadał w Dwójce dyrygent John Wilson.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Scherzo jest tu tak szalone, jakby kompozytor tracił rozum"

Ostatnia aktualizacja: 19.07.2017 10:45
- Pierwszy koncert skrzypcowy Szostakowicza to ogromny wysiłek, który wyczerpuje człowieka na każdym poziomie – mówi skrzypaczka, która u boku  BBC National Orchestra of Wales wystąpiła na festiwalu BBC Proms.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Petra Müllejans i barok szalonych studentów

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2017 19:00
– Wszystko zaczęło się w pewną noc sylwestrową, gdy wypiliśmy trochę szampana i podjęliśmy śmiałą decyzję, by założyć zespół – mówiła szefowa Fryburskiej Orkiestry Barokowej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Pannom z dobrych domów wypadało grać na fortepianie"

Ostatnia aktualizacja: 03.08.2017 13:00
- Dzięki tej umiejętności panie zwiększały swą towarzyską atrakcyjność, ale istnieje grono pianistek z końca XVIII wieku, które przekroczyły poziom amatorski - mówiła w Dwójce Katarzyna Drogosz, specjalizująca się w grze na instrumentach historycznych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Paavo Järvi: symfonie Brahmsa to cud inżynierii

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2017 12:00
– U niego wszystko jest ze sobą połączone, każda najmniejsza nuta nie jest napisana przypadkowo. Każde oznaczenie, każdy klucz, znak mają swój głęboko przemyślany cel – mówił estoński dyrygent w przerwie koncertu BBC Proms, podczas którego zabrzmiała m.in. Brahmsowska II Symfonia D-dur.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Matisse i João Pires. Mistrzowie Pavla Kolesnikova

Ostatnia aktualizacja: 07.08.2017 18:38
- Nie zamykam się w świecie muzyki. Inspiruje mnie też sztuka, fotografia i literatura - mówił w Dwójce młody rosyjski pianista, który wystąpił na festiwalu w Dusznikach-Zdroju.
rozwiń zwiń