REKLAMA

Fabio Biondi na inauguracji Festiwalu Chopin i jego Europa [ZOBACZ WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 15.08.2021 10:00
14 sierpnia pod hasłem "Tak daleko, tak blisko..." rozpoczęła się kolejna odsłona Festiwalu Chopin i jego Europa. Na tegorocznym otwarciu usłyszeliśmy operę "Verbum nobile" Stanisława Moniuszki na instrumentach historycznych pod dyrekcją Fabio Biondiego, z międzynarodową obsadą solistów i Chórem Opery i Filharmonii Podlaskiej. Zapraszamy do oglądania wideo!

Program:


Stanisław Leszczyński forum 1200.jpg
Chopin i Jego Europa. "Tegoroczne hasło wpisuje się w kontekst ostatnich miesięcy"

Stanisław Moniuszko - opera "Verbum nobile"

wyk. Olga Pasiecznik – sopran, Artur Ruciński – baryton, Mariusz Godlewski – baryton, Adam Palka – bas, Jan Martiník – bas, Chór Opery i Filharmonii Podlaskiej, dyr. Fabio Biondi

Sala Moniuszki Teatru Wielkiego – Opery Narodowej (początek o godz. 20.00)

Festiwal Chopin i jego Europa odbywa się pod patronatem Programu 2 Polskiego Radia.

Transmisja w Dwójce dzięki uprzejmości Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina.

***

Na "Letnią promenadę" w sobotę (14.08) w godz. 19.30-22.00 zapraszała Magdalena Łoś-Komarnicka. Transmisji odbyła się na antenie Dwójki, a także na stronie dwojka.polskieradio.pl.


Mecenas MecenasCzytaj także

Fabio Biondi: mam nadzieję, że wyświadczyliśmy Moniuszce przysługę

Ostatnia aktualizacja: 19.08.2020 19:54
- Gramy dzieła Moniuszki z miłością i entuzjazmem. Jego muzyka na to zasługuje. Doszliśmy z moimi muzykami do wniosku, że są wprawdzie arcydzieła, które nic nie tracą, nawet jeżeli podejdzie się do nich rutynowo. Jednak 90 procent muzyki wymaga pełnej koncentracji i pełnego zaangażowania, by wydobyć z niej to, co najlepsze - mówił w Programie 2 Polskiego Radia włoski dyrygent.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Chopin i Jego Europa. "Tegoroczne hasło wpisuje się w kontekst ostatnich miesięcy"

Ostatnia aktualizacja: 08.08.2021 12:14
- To co najbliższe, stawało się dalekie. Musieliśmy rezygnować z tego, co dla nas ważna, a tzw. normalność, która wydawała się już dana nam raz na zawsze, wymykała się nam - mówił w Dwójce Stanisław Leszczyński, dyrektor Festiwalu "Chopin i Jego Europa", który rusza już 14 sierpnia pod hasłem "Tak daleko, tak blisko...".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Seong-Jin Cho: scherza Chopina to wspaniałe dzieła o wielu znaczeniach

Ostatnia aktualizacja: 06.08.2021 22:15
- Od tego czasu dużo się nauczyłem, poznałem wielu wspaniałych muzyków, całe moje obecne doświadczenie zawdzięczam właśnie Konkursowi Chopinowskiemu. Nie tylko moja kariera, ale całe moje życie uległo zmianie - tak na antenie Dwójki mówił Seong-Jin Cho o swym zwycięstwie na Konkursie Chopinowskim w 2015 roku.
rozwiń zwiń