Polskie Radio
Section05
ARiMR

Szansa dla rolników na dofinansowanie rozwoju małych gospodarstw. Ogłoszono termin składania wniosków

Od 28 września do 27 października 2023 r. rolnicy będą mogli ubiegać się o wsparcie na rozwój małych gospodarstw. Płatność będzie w formie ryczałtu do 120 tys. zł - poinformowała w czwartek Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Pomoc będzie finansowana z Planu Strategicznego dla Wspólnej Polityki Rolnej 2023-2027.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA rolnictwo ARiMR dofinansowanie

Zapobieganie afrykańskiemu pomorowi świń. ARiMR zapowiada kolejną transzę wsparcia dla rolników

Od 7 września do 6 października rolnicy mogą składać wnioski o wsparcie na inwestycje zapobiegające afrykańskiemu pomorowi świń (ASF) - poinformowała Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Dodano, że dofinansowanie do 100 tys. zł będzie można otrzymać m.in. na ogrodzenie chlewni czy posadowienie silosu na paszę.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA ARiMR rolnictwo ASF dotacje świnie

Uwaga rolnicy. Kończą się terminy składania wniosków o dopłaty do nawozów i do sprzedanych zbóż

Do tej pory od rolników wpłynęło ponad 260 tys. wniosków o dopłaty do nawozów, najwięcej na Mazowszu, Lubelszczyźnie i w Wielkopolsce - poinformowała Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Agencja poinformowała również, że rolnicy złożyli ponad 98,5 tys. wniosków o dopłaty do sprzedanych zbóż.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA rolnictwo dopłaty bezpośrednie dofinansowanie zboże ARiMR Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi