Polskie Radio
Section05
dopłaty bezpośrednie

Eksperci: trudno dziś o dobrą odpowiedź jak zaradzić kłopotom rolników, bo dosypywanie pieniędzy problemu konkurencji z Ukrainy nie rozwiąże

Środki z KPO nie powinny trafić na dopłaty dla rolników. Ich przeznaczenie jest precyzyjnie wskazane. I dopłat dla rolników tam nie ma. Z drugiej strony, biorąc pod uwagę szerszą perspektywę związaną ze stowarzyszeniem a z czasem włączaniem Ukrainy do UE, europejskie rolnictwo jest skazane na permanentne dopłaty do rolnictwa, bo samo z siebie nie będzie konkurencyjne wobec ukraińskiego rolnictwa - mówili goście audycji "Rządy Pieniądza": dr Małgorzata Starczewska – Krzysztoszek z Wydziału Ekonomii UW i Adam Ruciński, prezes spółki BTFG.  
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA rolnictwo Rada Dialogu Społecznego zboże Unia Europejska Krajowy Plan Odbudowy

PR24 Wsparcie dla rolników "historycznej wysokości". Minister Telus: przed nami jeszcze dopłaty do innych zbóż

Minister rolnictwa i rozwoju wsi Robert Telus poinformował, że od dzisiaj wypłacana jest kolejna transza pomocy dla producentów zbóż. Środki mają być częściową rekompensatą strat z tytułu niskich cen rynkowych i braku możliwości zbytu płodów rolnych na skutek importu z Ukrainy.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA rolnictwo Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi zboże

Uwaga rolnicy. Kończą się terminy składania wniosków o dopłaty do nawozów i do sprzedanych zbóż

Do tej pory od rolników wpłynęło ponad 260 tys. wniosków o dopłaty do nawozów, najwięcej na Mazowszu, Lubelszczyźnie i w Wielkopolsce - poinformowała Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Agencja poinformowała również, że rolnicy złożyli ponad 98,5 tys. wniosków o dopłaty do sprzedanych zbóż.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA rolnictwo dofinansowanie zboże ARiMR Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi