Polskie Radio
Section05
Michał Kamiński

TYLKO U NAS "Docenił głosy Polaków". Politycy w Sejmie o orędziu prezydenta Andrzeja Dudy

Prezydent Andrzej Duda został zaprzysiężony na II kadencję. - Bardzo dobre, wyważone - tak orędzie wygłoszone przez prezydenta komentuje w rozmowie z portalem PolskieRadio24.pl wicemarszałek Sejmu Małgorzata Gosiewska z PiS. - Mam wrażenie, że było nieszczere - uważa wicemarszałek Senatu Michał Kamiński z PSL-Koalicji Polskiej.  
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Andrzej Duda Wojciech Skurkiewicz Krzysztof Gawkowski Krzysztof Bosak Małgorzata Gosiewska Michał Kamiński Zgromadzenie Narodowe

"Coś namieszał". Katarzyna Lubnauer o działaniach Michała Kamińskiego

- Mam problemem z senatorem Michałem Kamińskim. Mam wrażenie, że ostatnio coś namieszał. Nie do końca rozumiem, jakie ma plany - mówiła w Polskim Radiu 24 poseł Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer. Wicemarszałek Senatu Michał Kamiński poinformował w TVN24, że na poprawkę w Senacie zakładającą, że ustawa o wyborach prezydenckich wejdzie w życie 6 sierpnia, zgodzili się wszyscy liderzy opozycji.
Zobacz więcej na temat:  wybory prezydenckie 2020 Rafał Trzaskowski Michał Kamiński polityka POLSKA

Paweł Lisiecki: programy społeczne PiS podobają się Polakom

- Programy PiS są atakowane przez opozycję, ale Polakom się podobają i są skutecznie realizowane. Ten atak okazał się kompletnie nietrafiony i nawet siły opozycyjne muszą przyznać, że realizacja programów społecznych działa skutecznie i wychodzi naprzeciw oczekiwaniom społecznym - powiedział w Polskim Radiu 24 Paweł Lisiecki z PiS.
Zobacz więcej na temat:  polityka Wybory parlamentarne 2019 Prawo i Sprawiedliwość Michał Kamiński Marek Dukaczewski Aleksander Kwaśniewski awaria w oczyszczalni Czajka Wisła Marcin Horała POLSKA

"Działania Kosiniaka-Kamysza są jałowe" [WIDEO]

- Specyfika każdego przywództwa polega na skuteczności. Jeżeli minister Kosiniak-Kamysz wykaże się skutecznością, która będzie mierzona w sondażach, to będzie sygnał, że droga rewitalizacji własnej partii może być słuszna. Jeżeli PSL będzie tracić to dla niego, jako z pewnością ambitnego polityka, będzie to naturalny wniosek - podkreśla w rozmowie z portalem polskieradio.pl politolog prof. Wawrzyniec Konarski, którego zapytaliśmy o to, czy przewodniczący PSL powinien oddać fotel przewodniczącego. Politolog przyznał jednocześnie, że obecne działania szefa ludowców są "jałowe".
Zobacz więcej na temat:  PSL Władysław Kosiniak-Kamysz Stefan Niesiołowski Michał Kamiński Sejm polityka POLSKA

PSL nadal z klubem w Sejmie. "Próba budowy nowego projektu"

– To coś, co można rozpatrywać w wielu kategoriach, również z punktu widzenia próby budowy nowego projektu – mówił w Rozmowie PR24 Jakub Stefaniak, rzecznik Polskiego Stronnictwa Ludowego, komentując sprawę dołączenia do sejmowego klubu ludowców Michała Kamińskiego z Unii Europejskich Demokratów. Gościem Polskiego Radia 24 był również Paweł Pudłowski z Nowoczesnej.
Zobacz więcej na temat:  PSL Michał Kamiński

Michał Kamiński w klubie PSL. "Był już wszędzie"

– PSL ucieka grabarzowi spod łopaty – powiedział Gorącym Temacie Polskiego Radia 24 Marek Król, publicysta. Michał Kamiński z koła Unii Europejskich Demokratów przeniósł się do klubu Polskiego Stronnictwa Ludowego. W ten sposób, po odejściu posła Mieczysława Baszko do Porozumienia, ludowcy utrzymają w Sejmie 15 posłów i nadal będą mogli tworzyć klub poselski.
Zobacz więcej na temat:  Marek Król Sejm PSL Unia Europejska Michał Kamiński

"CBA jest jedną z najlepszych instytucji państwa polskiego"

Prokuratorzy i funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego kontrolowali w poniedziałek krakowski Magistrat. wykonywali czynności w związku ze śledztwem dotyczącym nieprawidłowości i korupcji w Narodowym Centrum Badań i Rozwoju. W ostatnich miesiącach postępowania prowadzone były także m.in. w Warszawie, Lublinie i Łodzi. O działaniach CBA mówili w audycji Powiedzmy Sobie Jasno Michał Wróblewski (Fakt) i Wojciech Wybranowski (Do Rzeczy).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 CBA samorząd Kraków Lublin Łódź Platforma Obywatelska PiS Zbigniew Ziobro PSL Michał Kamiński korupcja

O przyszłości Europejskich Demokratów

– W Europejskich Demokratach nie mogę znaleźć żadnego znaczenia politycznego – powiedział Marcin Celiński z kwartalnika Liberte. W audycji „Wróżenie z Faktów”, wraz z Krzysztofem Feusette z tygodnika „W Sieci”, odnieśli się m.in. do powołania nowego koła poselskiego, które utworzyli „zbuntowani” politycy Platformy Obywatelskiej. Ponadto goście Polskiego Radia 24 skomentowali także najciekawsze wydarzenia na polskiej scenie politycznej.
Zobacz więcej na temat:  Europejscy Demokraci Jacek Protasiewicz KOD Łukasz Warzecha Marcin Celiński Michał Kamiński Platforma Obywatelska polityka Stefan Niesiołowski

Jacek Protasiewicz: zróbmy referendum ws. aborcji

– Chcemy walczyć o wartości, które wyraża nazwa „Europejscy Demokraci” – głównie z PiS, ale i w ogóle ze wszystkimi, którzy zagrażają europejskości, europejskiej drodze Polski i dorobkowi demokratycznemu III Rzeczpospolitej – mówił w audycji 24 Pytania – Rozmowa Poranka Jacek Protasiewicz, lider nowego koła Europejscy Demokraci.
Zobacz więcej na temat:  aborcja Europejscy Demokraci Jacek Protasiewicz Komitet Obrony Demokracji Michał Kamiński referendum sondaże Polskiego Radia 24 Stefan Niesiołowski