Polskie Radio
Section05
Michał Kamiński

TYLKO U NAS "Docenił głosy Polaków". Politycy w Sejmie o orędziu prezydenta Andrzeja Dudy

Prezydent Andrzej Duda został zaprzysiężony na II kadencję. - Bardzo dobre, wyważone - tak orędzie wygłoszone przez prezydenta komentuje w rozmowie z portalem PolskieRadio24.pl wicemarszałek Sejmu Małgorzata Gosiewska z PiS. - Mam wrażenie, że było nieszczere - uważa wicemarszałek Senatu Michał Kamiński z PSL-Koalicji Polskiej.  
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Andrzej Duda Wojciech Skurkiewicz Krzysztof Gawkowski Krzysztof Bosak Małgorzata Gosiewska Michał Kamiński Zgromadzenie Narodowe

"Coś namieszał". Katarzyna Lubnauer o działaniach Michała Kamińskiego

- Mam problemem z senatorem Michałem Kamińskim. Mam wrażenie, że ostatnio coś namieszał. Nie do końca rozumiem, jakie ma plany - mówiła w Polskim Radiu 24 poseł Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer. Wicemarszałek Senatu Michał Kamiński poinformował w TVN24, że na poprawkę w Senacie zakładającą, że ustawa o wyborach prezydenckich wejdzie w życie 6 sierpnia, zgodzili się wszyscy liderzy opozycji.
Zobacz więcej na temat:  wybory prezydenckie 2020 Rafał Trzaskowski Michał Kamiński polityka POLSKA

Paweł Lisiecki: programy społeczne PiS podobają się Polakom

- Programy PiS są atakowane przez opozycję, ale Polakom się podobają i są skutecznie realizowane. Ten atak okazał się kompletnie nietrafiony i nawet siły opozycyjne muszą przyznać, że realizacja programów społecznych działa skutecznie i wychodzi naprzeciw oczekiwaniom społecznym - powiedział w Polskim Radiu 24 Paweł Lisiecki z PiS.
Zobacz więcej na temat:  polityka Wybory parlamentarne 2019 Prawo i Sprawiedliwość Michał Kamiński Marek Dukaczewski Aleksander Kwaśniewski awaria w oczyszczalni Czajka Wisła Marcin Horała POLSKA

"Działania Kosiniaka-Kamysza są jałowe" [WIDEO]

- Specyfika każdego przywództwa polega na skuteczności. Jeżeli minister Kosiniak-Kamysz wykaże się skutecznością, która będzie mierzona w sondażach, to będzie sygnał, że droga rewitalizacji własnej partii może być słuszna. Jeżeli PSL będzie tracić to dla niego, jako z pewnością ambitnego polityka, będzie to naturalny wniosek - podkreśla w rozmowie z portalem polskieradio.pl politolog prof. Wawrzyniec Konarski, którego zapytaliśmy o to, czy przewodniczący PSL powinien oddać fotel przewodniczącego. Politolog przyznał jednocześnie, że obecne działania szefa ludowców są "jałowe".
Zobacz więcej na temat:  PSL Władysław Kosiniak-Kamysz Stefan Niesiołowski Michał Kamiński Sejm polityka POLSKA

PSL nadal z klubem w Sejmie. "Próba budowy nowego projektu"

– To coś, co można rozpatrywać w wielu kategoriach, również z punktu widzenia próby budowy nowego projektu – mówił w Rozmowie PR24 Jakub Stefaniak, rzecznik Polskiego Stronnictwa Ludowego, komentując sprawę dołączenia do sejmowego klubu ludowców Michała Kamińskiego z Unii Europejskich Demokratów. Gościem Polskiego Radia 24 był również Paweł Pudłowski z Nowoczesnej.
Zobacz więcej na temat:  PSL Michał Kamiński

Michał Kamiński w klubie PSL. "Był już wszędzie"

– PSL ucieka grabarzowi spod łopaty – powiedział Gorącym Temacie Polskiego Radia 24 Marek Król, publicysta. Michał Kamiński z koła Unii Europejskich Demokratów przeniósł się do klubu Polskiego Stronnictwa Ludowego. W ten sposób, po odejściu posła Mieczysława Baszko do Porozumienia, ludowcy utrzymają w Sejmie 15 posłów i nadal będą mogli tworzyć klub poselski.
Zobacz więcej na temat:  Marek Król Sejm PSL Unia Europejska Michał Kamiński

"CBA jest jedną z najlepszych instytucji państwa polskiego"

Prokuratorzy i funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego kontrolowali w poniedziałek krakowski Magistrat. wykonywali czynności w związku ze śledztwem dotyczącym nieprawidłowości i korupcji w Narodowym Centrum Badań i Rozwoju. W ostatnich miesiącach postępowania prowadzone były także m.in. w Warszawie, Lublinie i Łodzi. O działaniach CBA mówili w audycji Powiedzmy Sobie Jasno Michał Wróblewski (Fakt) i Wojciech Wybranowski (Do Rzeczy).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 CBA samorząd Kraków Lublin Łódź Platforma Obywatelska PiS Zbigniew Ziobro PSL Michał Kamiński korupcja