Polskie Radio
Section05
Michał Kamiński

Skandal po meczu Legii w Holandii. "To ewidentna prowokacja i bardzo przykra sytuacja"

- Mamy do czynienia z wielkim skandalem i władze miasteczka Alkmaar posunęły się do niewyobrażalnych zachowań. Rząd zareagował bardzo szybko, żądamy wyjaśnień - powiedziała w Programie 3 Polskiego Radia Joanna Lichocka z Prawa i Sprawiedliwości. Gośćmi Beaty Michniewicz byli również: Paweł Sałek z Kancelarii Prezydenta, Andrzej Halicki z Koalicji Obywatelskiej, Michał Kamiński z Koalicji Polskiej, Bogusław Liberadzki z Nowej Lewicy i Jan Kanthak z Suwerennej Polski. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Beata Michniewicz Paweł Sałek Joanna Lichocka Andrzej Halicki Michał Kamiński Bogusław Liberadzki Jan Kanthak

Miejsce na liście ważniejsze niż ideały. Przedstawiamy przykłady polityków, którzy diametralnie zmienili swoje poglądy

W ostatnim czasie było głośno o starcie Romana Giertycha z list Koalicji Obywatelskiej, w kontekście zapowiedzi Donalda Tuska, że nie będzie na nich miejsca dla przeciwników aborcji. Roman Giertych nie jest jednak jedynym politykiem, który swój światopogląd zepchnął na drugi plan, aby załapać się na listy partyjne. Podajemy liczne przykłady "konserwatystów", którzy również "zapomnieli" o swoich poglądach w imię partyjnych zysków. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka kampania wyborcza Roman Giertych Paweł Kowal Paweł Poncyljusz Michał Kamiński

Od dziś dodatkowe siły na granicy z Białorusią. Poboży: musimy być gotowi na wszystkie możliwe warianty

Rozlokowanie dodatkowych sił do ochrony granicy z Białorusią w liczbie 500 funkcjonariuszy policji - oddziały prewencji i kontrterroryści - odbędzie się w poniedziałek i wtorek - zapowiedział w poniedziałek wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Błażej Poboży.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA granica Błażej Poboży Michał Kamiński Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji Grupa Wagnera bezpieczeństwo

TYLKO U NAS "Docenił głosy Polaków". Politycy w Sejmie o orędziu prezydenta Andrzeja Dudy

Prezydent Andrzej Duda został zaprzysiężony na II kadencję. - Bardzo dobre, wyważone - tak orędzie wygłoszone przez prezydenta komentuje w rozmowie z portalem PolskieRadio24.pl wicemarszałek Sejmu Małgorzata Gosiewska z PiS. - Mam wrażenie, że było nieszczere - uważa wicemarszałek Senatu Michał Kamiński z PSL-Koalicji Polskiej.  
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Andrzej Duda Wojciech Skurkiewicz Krzysztof Gawkowski Krzysztof Bosak Małgorzata Gosiewska Michał Kamiński Zgromadzenie Narodowe

"Coś namieszał". Katarzyna Lubnauer o działaniach Michała Kamińskiego

- Mam problemem z senatorem Michałem Kamińskim. Mam wrażenie, że ostatnio coś namieszał. Nie do końca rozumiem, jakie ma plany - mówiła w Polskim Radiu 24 poseł Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer. Wicemarszałek Senatu Michał Kamiński poinformował w TVN24, że na poprawkę w Senacie zakładającą, że ustawa o wyborach prezydenckich wejdzie w życie 6 sierpnia, zgodzili się wszyscy liderzy opozycji.
Zobacz więcej na temat:  wybory prezydenckie 2020 Rafał Trzaskowski Michał Kamiński polityka POLSKA

Paweł Lisiecki: programy społeczne PiS podobają się Polakom

- Programy PiS są atakowane przez opozycję, ale Polakom się podobają i są skutecznie realizowane. Ten atak okazał się kompletnie nietrafiony i nawet siły opozycyjne muszą przyznać, że realizacja programów społecznych działa skutecznie i wychodzi naprzeciw oczekiwaniom społecznym - powiedział w Polskim Radiu 24 Paweł Lisiecki z PiS.
Zobacz więcej na temat:  polityka Wybory parlamentarne 2019 Prawo i Sprawiedliwość Michał Kamiński Marek Dukaczewski Aleksander Kwaśniewski awaria w oczyszczalni Czajka Wisła Marcin Horała POLSKA

"Działania Kosiniaka-Kamysza są jałowe" [WIDEO]

- Specyfika każdego przywództwa polega na skuteczności. Jeżeli minister Kosiniak-Kamysz wykaże się skutecznością, która będzie mierzona w sondażach, to będzie sygnał, że droga rewitalizacji własnej partii może być słuszna. Jeżeli PSL będzie tracić to dla niego, jako z pewnością ambitnego polityka, będzie to naturalny wniosek - podkreśla w rozmowie z portalem polskieradio.pl politolog prof. Wawrzyniec Konarski, którego zapytaliśmy o to, czy przewodniczący PSL powinien oddać fotel przewodniczącego. Politolog przyznał jednocześnie, że obecne działania szefa ludowców są "jałowe".
Zobacz więcej na temat:  PSL Władysław Kosiniak-Kamysz Stefan Niesiołowski Michał Kamiński Sejm polityka POLSKA

PSL nadal z klubem w Sejmie. "Próba budowy nowego projektu"

– To coś, co można rozpatrywać w wielu kategoriach, również z punktu widzenia próby budowy nowego projektu – mówił w Rozmowie PR24 Jakub Stefaniak, rzecznik Polskiego Stronnictwa Ludowego, komentując sprawę dołączenia do sejmowego klubu ludowców Michała Kamińskiego z Unii Europejskich Demokratów. Gościem Polskiego Radia 24 był również Paweł Pudłowski z Nowoczesnej.
Zobacz więcej na temat:  PSL Michał Kamiński