Polskie Radio
Section05
Royal String Quartet

Festiwal Kwartesensja. Royal String Quartet i Johannes Brahms [TRWA TRANSMISJA]

Festiwal Kwartesencja to okazja do przypomnienia sobie lub poznania znanych i mniej znanych, ale zawsze ważnych dzieł ostatnich kilkudziesięciu lat oraz ponadczasowych arcydzieł literatury kameralnej. Inauguracja tegorocznej odsłony wydarzenia w poniedziałek (4.12) w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego. Wystąpi Royal String Quartet, który wykonana dwa kwartety smyczkowe Brahmsa. Początek transmisji o 20.00. Zapraszamy!
Zobacz więcej na temat:  Royal String Quartet Johannes Brahms koncert Kwartesencja kwartet smyczkowy studio Lutosławskiego studio im. Witolda Lutosławskiego Studio Koncertowe Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego

Festiwal Kwartesencja. Michał Pepol: lubię napięcie między klasyką a nieklasyką

W poniedziałek (4.12) startuje 19. Festiwal Kwartesencja, którego współorganizatorem jest radiowa Dwójka. - Marzyłem o tym, żeby zagrać kwartety Brahmsa, bo dawno ich nie graliśmy. I od nich zaczniemy. Z kolei drugi koncert przyniesie rzeczy, których w ogóle nie graliśmy, a chcieliśmy zagrać. W taki właśnie sposób zbudowaliśmy tegoroczny program - mówił w Dwójce Michał Pepol z Royal String Quartet.
Zobacz więcej na temat:  Royal String Quartet Paweł Siwek Kwartesencja kwartet smyczkowy Johannes Brahms Michał Pepol Dwójka MUZYKA KULTURA studio im. Witolda Lutosławskiego Studio Koncertowe Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego

Izabella Szałaj-Zimak i Elwira Przybyłowska: sukces Royal String Quartet to wynik determinacji

- Kwartet od początku był tym, co chcieliśmy robić. Do naszego sukcesu przyczyniły się rozmaite kursy, w których uczestniczyliśmy jeszcze na etapie studiów, zarówno te polskie, jak i zagraniczne. Dużo ćwiczyliśmy i porównywaliśmy się do rówieśników z całego świata - mówiły w Dwójce skrzypaczki Royal String Quartet Izabella Szałaj-Zimak i Elwira Przybyłowska. 
Zobacz więcej na temat:  Royal String Quartet Dwójka Andrzej Sułek skrzypce

Michał Pepol: bardzo lubię melancholię u Mozarta

- Muzyka Mozarta jest bardzo czysta, przejrzysta i idealnie napisana. Każda z części naszego "ulubionego kwartetu Mozarta" jest nieoczywista - mówił na antenie Dwójki Michał Pepol, wiolonczelista zespołu Royal String Quartet, który w sobotę (12.03) wystąpi w ramach cyklu "Miejscówka z Dwójką". Transmisja na antenie Dwójki, a także wideo na stronie dwojka.polskieradio.pl oraz na Facebooku i kanale YouTube Dwójki.
Zobacz więcej na temat:  Dwójka Jakub Jamrozek Wolfgang Amadeusz Mozart wiolonczela Royal String Quartet