Polskie Radio
Section05
Piersi

Europejski Dzień Walki z Rakiem Piersi. "Regularne badania czynią cuda"

- Dzisiaj nie można mówić, że nowotwór piersi jest chorobą śmiertelną, ponieważ wcześnie wykryty jest w ponad 90 proc. przypadków całkowicie wyleczalny. Bardzo ważna jest systematyczność badań profilaktycznych - mówi na antenie Programu 1 Polskiego Radia dr n. med. Piotr Furga, kierownik oddziału chirurgii onkologicznej i rekonstrukcji piersi Breast Cancer Unit w Wojskowym Instytucie Medycznym. 
Zobacz więcej na temat:  onkologia medycyna rak piersi społeczeństwo zdrowie Piersi Ministerstwo Zdrowia infografika

Onkolog: można zmniejszyć prawdopodobieństwo zachorowania na nowotwór

Statystyki notują wzrost liczby kobiet chorych na raka szyjki macicy i raka piersi, a prognozy malują coraz gorszy obraz. Ale nowotworom można skutecznie zapobiegać, trzeba tylko chcieć zastosować parę zasad. Janusz Meder, prezes Polskiej Unii Onkologii, namawia panie do uczestnictwa w badaniach profilaktycznych i zaleca zmianę modelu życia.
Zobacz więcej na temat:  rak piersi rak nowotwory onkologia Janusz Meder badanie Piersi Krzysztof Michalski

Brathanki, Piersi, De Mono i Perfect. W weekend nad morzem dopisała nie tylko pogoda!

Fani "Lata z Radiem" zgromadzeni w Ustce i Krynicy Morskiej długo będą wspominać miniony weekend. O gorącą atmosferę podczas imprez zadbały Brathanki, Piersi, De Mono oraz żegnający się z tegoroczną trasą koncertową radiowej Jedynki zespół Perfect, a publiczność oczarował iluzjonista Maciej Pol.
Zobacz więcej na temat:  Lato z Radiem 2014 Perfect Brathanki koncert koncerty Ustka Krynica Maciej Pol Piersi De Mono