Polskie Radio
Section05
Andrzej Urbański

"Łzy na jarmarku Dominika" - reportaż Andrzeja Urbańskiego (Radio Gdańsk)

Jego tradycja liczy już ponad 760 lat. Ustanowił go Papież Aleksander IV w 1260 roku. Mowa oczywiście o Jarmarku św. Dominika, który przyciąga zarówno rzemieślników, artystów i kolekcjonerów, ale także, a może przede wszystkim, turystów z całej Polski, ba, nawet świata. Ponad 700 lat temu dominikanie postanowili dać Gdańskowi coś więcej od siebie i zorganizowali jarmark, który wyrósł dookoła uroczystości św. Dominika. 
Zobacz więcej na temat:  reportaż Gdańsk Andrzej Urbański

Gdańskie tradycja i koloryt. Reportaż "Łzy na jarmarku Dominika" [POSŁUCHAJ]

Jego tradycja liczy już ponad 760 lat. Ustanowił go papież Aleksander IV w 1260 roku. Mowa oczywiście o Jarmarku Dominikańskim, który przyciąga rzemieślników, artystów i kolekcjonerów, ale także, a może przede wszystkim, turystów z Polski i ze świata. Niektórzy z nich odwiedzają jarmark już od 30 lat.
Zobacz więcej na temat:  Trójka reportaż Andrzej Urbański Gdańsk pomorskie Trójmiasto tradycja imprezy masowe społeczeństwo

Fotoreporter: w bloki takie jak na gdańskiej Zaspie trafiają rakiety

- W Mariupolu, w Charkowie, tam podobne bloki z czasem z kolorowych stają się szare, wypalone, zniszczone. Dookoła nie ma ludzi, coraz więcej śmieci i szkła. Miasto stopniowo obumiera. Na Ukrainie ludzie powoli niestety tak żyją, raczej w piwnicach, a nie na dachach - mówi trójmiejski fotoreporter Robert Kwiatek, bohater reportażu Andrzeja Urbańskiego z Radia Gdańsk.
Zobacz więcej na temat:  reportaż Ukraina Andrzej Urbański wojna na Ukrainie Rosja Gdańsk Jedynka Ukraina reportaż w Jedynce

Wypoczynek na polskim wybrzeżu. Reportaż "Woda" [POSŁUCHAJ]

Wakacje to czas odpoczynku. Planujący wyjazd zastanawiają się, jakie miejsce będzie najbardziej odpowiednie na spędzenie urlopu. Jedni wybierają gwarne miejscowości turystyczne, z mnóstwem atrakcji dla najmłodszych, inni wolą zaciszne okolice i spędzanie czasu na łonie natury. Wśród wakacyjnych kierunków ogromną popularnością cieszy się polskie wybrzeże. Czy przyjezdni znajdą tam to, po co przyjechali? 
Zobacz więcej na temat:  Andrzej Urbański reportaż Trójka STYL ŻYCIA Morze Bałtyckie