X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Breda

72. rocznica wyzwolenia Bredy

W Bredzie w Holandii zakończyły się dwudniowe uroczystości upamiętniające wyzwolenie miasta spod niemieckiej okupacji przez żołnierzy 1 Dywizji Pancernej generała Stanisława Maczka. 72 lata temu 29 października 1944 roku, polscy żołnierze wyzwalając Bredę, otworzyli drogę w kierunku Mozy. Miasto zostało oswobodzone bez strat w cywilach i zniszczeń zabytkowej zabudowy miasta. Uroczystości w holenderskiej Bredzie podsumował w Polskim Radiu 24 Witold Banach.
Zobacz więcej na temat:  Breda historia Polski Stanisław Maczek

Od Bredy po Kair, czyli lektury "Z najwyższej półki"

Znów ukazało się kilka książek z Trójkowym Znakiem Jakości! Znalazła się wśród nich… powieść Beaty Chomątowskiej "Prawdziwych przyjaciół poznaje się w Bredzie". Opowiedzieliśmy o niej w audycji "Z najwyższej półki". Sięgnęliśmy także po najważniejsze dzieło egipskiego noblisty Nadżiba Mahfuza - napisane przed 54 laty "Dzieci naszej dzielnicy".
Zobacz więcej na temat:  Breda KSIĄŻKA literatura nagroda Nobla