Polskie Radio
Section05
Dominika Potkańska

Przyszłość unijnych imigrantów w Wielkiej Brytanii

Utrata prawa do pobytu, ograniczony dostęp do zasiłków i świadczeń socjalnych, uzależnienie praw unijnych imigrantów od praw, jakie będą mieli Brytyjczycy w Unii Europejskiej – to kilka z zapowiedzi premier Wielkiej Brytanii Theresy May. O nowej polityce wobec unijnych imigrantów po Brexicie mówili w Panoramie Europejskiej Dominika Potkańska (Instytut Spraw Publicznych) i Łukasz Polinceusz (Fundacja im. Kazimierza Pułaskiego).
Zobacz więcej na temat:  Katarzyna Kornet Michał Strzałkowski Brexit Unia Europejska Dominika Potkańska emigracja zarobkowa imigracja imigranci w Europie Wielka Brytania kryzys w Unii Europejskiej Theresa May

Patriotyzm na emigracji? "Pomaganie rodakom"

Marsze, demonstracje, upamiętnianie bohaterów. Podczas Święta Niepodległości Polacy w różnoraki sposób pokazują swój patriotyzm, również na emigracji. A jak nasi rodacy, mieszkający poza krajem, na co dzień manifestują swoją miłość do Ojczyzny? O tym w Panoramie Europejskiej mówili Dominika Potkańska z Instytutu Spraw Publicznych i Filip Eyoum, student University of Bradford i członek organizacji Smart Prospects.
Zobacz więcej na temat:  Dominika Potkańska patriotyzm Polacy za granicą POLSKA Polskie Radio 24

Czym są dzisiejsze idee kooperatyzmu?

Mężowie stanu II RP wraz z żonami byli silnie przywiązani do idei spółdzielczości i kooperatyzmu. - Z perspektywy młodego pokolenia jest chęć powrotu do tradycji spółdzielczych z lat 20., bo to, co stało się w czasach PRL, skompromitowało ten ruch - mówi Dominika Potkańska z Instytutu Spraw Publicznych.
Zobacz więcej na temat:  Dariusz Bugalski Dominika Potkańska ekonomia ekonomia społeczna polityka socjologia społeczeństwo obywatelskie Trójka