X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
EURANET

Czy Unia Europejska radzi sobie z korupcją?

W 2007 Rumunia i Bułgaria zostały przyjęte do Unii niejako warunkowo. Bruksela wytykała im, że wciąż mają dużo do zrobienia pod względem walki z korupcją, zorganizowaną przestępczością i reformy sądownictwa. Dlatego zostały objęte monitoringiem, a Komisja co kilka, kilkanaście miesięcy publikuje raporty dotyczące postępu we wdrażaniu zmian. Tymczasem korupcja kosztuje gospodarkę Unii Europejskiej 120 mld euro rocznie…
Zobacz więcej na temat:  EURANET Kuba Strzyczkowski Trójka Unia Europejska

ETPC. Kto i kiedy może kierować skargi do Strasburga?

- Do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu skargi mogą składać nie tylko Europejczycy, ale także osoby przebywające na terenie kraju, który jest członkiem Europejskiej Konwencji Praw Człowieka - mówi Dominika Bychawska-Siniarska z Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka i przypomina ostatni wyrok EPTC dotyczący więzień CIA w Polsce.
Zobacz więcej na temat:  Ernest Zozuń EURANET Europejski Trybunał Praw Człowieka w Strasburgu Trójka

Embargo na broń, blokada rynku kapitałowego? Co Europa może zrobić Rosji?

- Wciąż nie ma decyzji w sprawie sankcji, które Unia Europejska miałaby nałożyć na Rosję. Jakiś postęp jest jednak zauważalny, bo w czwartek ma się pojawić wspólna unijna propozycja dotyczące konkretnych sankcji gospodarczych - mówi w audycji "Unia pod lupą" korespondentka Polskiego Radia w Brukseli Beata Płomecka.
Zobacz więcej na temat:  Beata Płomecka EURANET Euranet Plus Rosja sankcje Unii Europejskiej Trójka Unia Europejska