X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Wojciech Szymański

"Steinmeier Jest przeciwwagą dla nowego prezydenta USA"

– Frank-Walter Steinmeier jest politykiem niezwykle popularnym, lubianym i cenionym – powiedział Wojciech Szymański, korespondent Polskiego Radia w Berlinie. W niedzielę Zgromadzenie Federalne wybrało nowego prezydenta Niemiec. Jaki kierunek obierze w swojej nowej roli były minister spraw zagranicznych? O tym mówiliśmy w audycji „Świat w powiększeniu”.
Zobacz więcej na temat:  Niemcy Frank-Walter Steinmeier wybory prezydenckie Wojciech Szymański Donald Trump USA Angela Merkel Joachim Gauck

"Schulz może doprowadzić do pogłębienia podziałów w UE"

Według Martina Schulza Europa musi działać w zakresie zwalczania przyczyn migracji. Przede wszystkim kandydat na kanclerza Niemiec z partii SPD zauważa potrzebę uchwalenia europejskiego prawa migracyjnego. Chodzi m.in. o uczciwy podział uchodźców na naszym kontynencie. Nominację Martina Schulza na kandydata na kanclerza oraz jego pomysły na walkę z kryzysem uchodźczym komentowali w audycji Świat w powiększeniu dr Monika Bonikowska, dyrektorka Centrum Stosunków Międzynarodowych i Wojciech Szymański, korespondent Polskiego Radia w Berlinie.
Zobacz więcej na temat:  Martin Schulz Niemcy Unia Europejska imigranci w Europie Wojciech Szymański

Wiceszef MSZ: chcemy bardzo dobrych relacji z Ukrainą

Chcemy zbudować pomost między Polakami i Ukraińcami. To jest proces bardzo długi. To co robimy, jest pewną inwestycją w przyszłość – deklarował w Jedynce wiceminister Jan Dziedziczak, pytany o słowa prezesa PiS w sprawie polityki Polski wobec Ukrainy. Gość Jedynki stwierdził, że "kluczem do bezpieczeństwa Polski jest bezpieczna Ukraina".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Ukraina Donbas Rosja Wojciech Szymański Grzegorz Ślubowski Jan Dziedziczak Piotr Skwieciński

"Niemcy i Polacy potrzebują siebie wzajemnie"

W Berlinie prezydenci Polski i Niemiec, Andrzej Duda i Joachim Gauck, wezmą udział w koncercie z okazji 25. rocznicy podpisania polsko-niemieckiego traktatu o dobrej współpracy. Jak wyglądały polsko niemieckie relacje w ostatnich latach i jakie są perspektywy współpracy? Mówili o tym goście Polskiego Radia 24: Andrzej Godlewski (dziennikarz i publicysta) oraz Tomasz Krawczyk (Klub Jagielloński).  
Zobacz więcej na temat:  Niemcy Wojciech Szymański Andrzej Godlewski stosunki polsko-niemieckie Andrzej Duda Joachim Gauck

Niemiecki polityk: Nord Stream 2 to zły pomysł

Nord Stream 2 stoi w sprzeczności z ustalonymi wcześniej celami politycznymi. Myślę, że niemiecki rząd powinien przestać utrzymywać, że nie jest to projekt politycznym, a chodzi tylko o gospodarkę. Nord Stream 2 nie ma też uzasadnienia gospodarczego - mówił Polskiemu Radiu Norbert Röttgen, przewodniczący komisji spraw zagranicznych niemieckiego Bundestagu.
Zobacz więcej na temat:  Grzegorz Ślubowski Michał Dworczyk Nord Stream 2 Wojciech Szymański