X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Główny Urząd Statystyczny

GUS prognozuje katastrofę demograficzną. "To wyzwanie"

GUS po raz kolejny opublikował zatrważające prognozy dotyczące demograficznej przyszłości Polski. Już za niespełna 15 lat dwie na trzy gminy będą w ponad 20 proc. zamieszkane przez osoby w wieku przekraczającym 64 lata. Dziś jest to raptem jedna na 25 gmin. O polskiej demografii mówiła w Polskim Radiu 24 dr Zofia Szweda-Lewandowska ze Szkoły Głównej Handlowej.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Główny Urząd Statystyczny dzieci starość emerytura rodzina

Produkcja i sprzedaż w lipcu w górę, ale mniej od prognoz

Produkcja przemysłowa w lipcu, w porównaniu z tym samym okresem 2016 roku, wzrosła o 6,2 proc. Sprzedaż detaliczna wzrosła zaś o 6,8 proc. rdr, poinformował w piątek Główny Urząd Statystyczny. To nieco gorzej od prognoz. Dlaczego te dane mają takie znaczenie, wyjaśniają Naczelnej Redakcji Gospodarczej Polskiego Radia eksperci.
Zobacz więcej na temat:  produkcja przemysłowa sprzedaż detaliczna Główny Urząd Statystyczny gus

GUS: w lipcu przeciętnie zarabialiśmy 4501,52 zł

Przeciętne miesięczne wynagrodzenie (brutto) w sektorze przedsiębiorstw było wyższe o 4,9 proc. w ujęciu rocznym i wyniosło 4501,52 zł, podał Główny Urząd Statystyczny. Eksperci spodziewali się nieco lepszego wyniku. Jak jednak podkreśla w rozmowie z Naczelną Redakcją Gospodarczą Polskiego Radia, Łukasz Kozłowski z Pracodawców RP, wkrótce wzrost wynagrodzeń powinien przyspieszyć.
Zobacz więcej na temat:  zatrudnienie wynagrodzenia rynek pracy praca GOSPODARKA gus Główny Urząd Statystyczny

Polska gospodarka rośnie. Wzrost PKB o 3,9 proc.

Produkt Krajowy Brutto wzrósł w drugim kwartale o 3,9 procent licząc rok do roku. Główny Urząd Statystyczny opublikował szybki szacunek wzrostu gospodarczego, który jest zgodny z prognozami ekonomistów. W pierwszym kwartale wzrost PKB wyniósł 4 procent rok do roku. Z czego wynika ta różnica? Gośćmi audycji Rządy pieniądza byli: Jeremi Mordasewicz z Konfederacja Lewiatan, były wiceminister finansów Cezary Mech i ekonomista Marek Zuber.
Zobacz więcej na temat:  pieniądze pkb Główny Urząd Statystyczny