Polskie Radio
Section05
sprzedaż detaliczna

PGG przedłuża promocję na węgiel. Wybrane gatunki będą tańsze do końca roku

Polska Grupa Górnicza, która w wyniku trwającej ponad dwa tygodnie obniżki ceny węgla blisko dziesięciokrotnie zwiększyła jego sprzedaż w sklepie internetowym, zdecydowała o utrzymaniu obniżonych cen niektórych gatunków węgla do końca tego roku. Węgiel tańszy o 200 zł na tonie można kupić do 31 grudnia lub do wyczerpania puli 230 tys. ton węgla opałowego. Oferta obejmuje wybrane gatunki - głównie typu orzech, a także ograniczoną ilość ekogroszków i węgla typu kostka.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Polska Grupa Górnicza węgiel sprzedaż detaliczna promocja

Lokalne produkty z biało-czerwonym oznakowaniem. Premier: zależy nam na polskich rolnikach, a nie na supermarketach

Zależy nam na tym, żeby żywność, która trafia od polskiego producenta do Polaków, była jak najtańsza i zapewniała lokalnym rolnikom zwiększanie rynku zbytu - powiedział premier Mateusz Morawiecki, odnosząc się do projektu ustawy dotyczącej sprzedaży detalicznej produktów lokalnych. Minister rolnictwa Anna Gembicka zapowiedziała, że rozmowy z rolniczymi związkami i organizacjami branżowymi na ten temat odbędą się w poniedziałek.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA rolnictwo żywność handel sprzedaż detaliczna Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi

Black Friday bladym odbiciem siebie samego sprzed lat. Amerykańscy handlowcy oceniają "święto zakupów"

"Czarny piątek", coroczne święto wyprzedaży po Dniu Dziękczynienia, nie jest już dziś powodem dantejskich scen przed sklepami i nie ogranicza się tylko do piątku - mówią amerykańscy przedsiębiorcy. To efekt przeniesienia się zakupów do internetu oraz słabszego zainteresowania klientów. Do niedawna piątkowy poranek był tradycyjnie czasem, kiedy przed sklepami można było zobaczyć długie kolejki, a po otwarciu drzwi tłum szturmujący półki z przecenionym towarem.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA ŚWIAT USA black friday handel sprzedaż detaliczna

Eksperci: konsumpcja powinna być głównym motorem przyspieszenia wzrostu gospodarczego w 2024 r.

Jest wysoce prawdopodobne, że w ostatnim kwartale tego roku zobaczymy już dodatni odczyt sprzedaży detalicznej, co przełoży się na dodatnią dynamikę PKB. Konsumpcja powinna być także głównym motorem przyspieszenia wzrostu gospodarczego w 2024 roku - uważają analitycy. 
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA gus sprzedaż detaliczna sklep sklep w internecie ceny paliw ceny żywności POLSKA społeczeństwo