Polskie Radio
Section05
Przystanek Woodstock

Przystanek Woodstock. Raport policji ws. bezpieczeństwa

W policyjną operację zabezpieczenia 23. Przystanku Woodstock w Kostrzynie nad Odrą (Lubuskie) zaangażowanych jest 1,6 tys. funkcjonariuszy. Policja szacuje liczbę osób na festiwalu na ok. 100 tys. Od poniedziałku odnotowano tam 82 przestępstwa i 170 wykroczeń. Zatrzymano 60 osób - poinformował rzecznik lubuskiej policji Marcin Maludy. O zabezpieczaniu imprez masowych mówili w PR24 eksperci ds. bezpieczeństwa - Krzysztof Kubiciel i prof. Hubert Królikowski.
Zobacz więcej na temat:  Przystanek Woodstock policja bezpieczeństwo przestępczość

Polityka a festiwale dla młodzieży

Rozpoczęło się lato, trwają wakacje i wraca temat Przystanku Woodstock. Minister spraw wewnętrznych Mariusz Błaszczak poinformował, że Przystanek Woodstock nie będzie miał pozytywnej opinii policji. Nie zgodził się z tym Jerzy Owsiak, który jednocześnie zaapelował o nie upolitycznianie festiwalu. O konflikcie mówił w Polskim Radiu 24 publicysta Krzysztof Wołodźko (Nowy Obywatel).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Przystanek Woodstock WOŚP Jerzy Owsiak młodzież policja Mariusz Błaszczak

Jarosław Sellin: media publiczne to instytucje kultury

- Legalnie uchwalonym prawem chcemy otrzymać od operatorów telewizji kablowych i telewizyjnych platform satelitarnych informacje o ludziach, którzy podpisali umowy na dostarczanie usług telewizyjnych, by sprawdzić, czy mają zarejestrowane odbiorniki i czy płacą abonament – powiedział w audycji 24 Pytania wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego Jarosław Sellin.
Zobacz więcej na temat:  abonament rtv abonament Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Woodstock Przystanek Woodstock Jarosław Sellin POLSKA