Polskie Radio
Section05
Jan Śpiewak

"Hipokryzja bogatych elit". Przetakiewicz poleciała helikopterem na panel o... ekologii. W sieci zawrzało

Joanna Przetakiewicz pochwaliła się w mediach społecznościowych udziałem w panelu na temat ekologicznej mody. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że na miejsce dotarła... helikopterem. Hipokryzję wytknął jej Jan Śpiewak, który dosadnie podsumował świat "elit". "Czy może być lepszy przykład, jak bogaci traktują klimat i nas - opinię publiczną?" - pytał.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA ekologia Jan Śpiewak celebryci

PR24 Jan Śpiewak o programie "Przyjazne osiedle": dobry i słuszny kierunek

- Brak wind wiele osób starszych, choć nie tylko, bo też osoby niepełnosprawne, wyklucza z życia społecznego. Mówimy często o tzw. więźniach czwartego piętra. Takie inwestycje w modernizację tego typu budynków są jak najbardziej wskazane - mówił w Polskim Radiu 24 Jan Śpiewak, działacz społeczny i aktywista miejski. Gość audycji chwalił także propozycje dotyczące termomodernizacji i dofinansowań instalacji fotowoltaicznych.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka budownictwo Jan Śpiewak Polskie Radio 24 Grzegorz Frątczak mieszkania PRL

PR24 Palikot i Wojewódzki skazani za reklamowanie alkoholu. Śpiewak: to dobry prognostyk na przyszłość

- Pijemy o 40 proc. więcej niż w roku 2002. To jest oczywiście złożony proces, dlaczego się tak dzieje, ale między innymi mnogość reklamy, to, że ona jest wszędzie, że większość tych materiałów łamie przepisy ustawy (...) - to ma na to ogromny wpływ - mówił w Polskim Radiu 24 społecznik i publicysta Jan Śpiewak.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Tadeusz Płużański Jan Śpiewak POLSKA media społeczeństwo alkohol

Janusz P. i Jakub W. staną przed sądem za reklamę alkoholu. Śpiewak: są recydywistami

- Reklama alkoholi w Polsce jest właściwie nielegalna. Legalna jest tylko reklama piwa, ale pod bardzo ścisłymi warunkami, które niestety w większości na co dzień są łamane - mówił w Polskim Radiu 24 socjolog i aktywista Jan Śpiewak, nawiązując do oskarżeń wobec celebryty i byłego polityka. Jak mówił, chce, by mężczyźni zapłacili po pół miliona złotych grzywny.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA Jan Śpiewak Janusz Palikot Kuba Wojewódzki alkohol społeczeństwo

Influencerka i aktor z zarzutami za reklamę alkoholu. Śpiewak: prokuratura wreszcie zajęła się tymi przestępstwami

– To jest wielki sukces strony obywatelskiej, która wysyłała zawiadomienia do prokuratury, pisała do ministra sprawiedliwości, zgłaszała reklamy, wysyła wiadomości do UOKiK, do organizacji, które zajmują się przeciwdziałaniem alkoholizmowi – mówił w Programie 3 Polskiego Radia Jan Śpiewak, działacz społeczny i samorządowy, o fali pozwów dot. reklamowania alkoholu w sieci.
Zobacz więcej na temat:  Trójka POLSKA alkohol Jan Śpiewak reklama społeczeństwo

tylko u nas Zagęszczanie zabudowy Muranowa. Śpiewak: gwałt na przestrzeni, zieleni i historii miasta, "rozwój azjatycki"

Sprawa zabudowy podwórka na warszawskim Muranowie wzbudza kontrowersje wśród mieszkańców. Ich protesty spaliły jednak na panewce. Do tej sytuacji odniósł się w rozmowie z portalem PolskieRadio24.pl dr Jan Śpiewak, działacz społeczny, lider stowarzyszenia Wolne Miasto Warszawa. - To nieprawdopodobny skandal - stwierdził.
Zobacz więcej na temat:  Warszawa Jan Śpiewak deweloper budownictwo społeczeństwo mazowieckie Mazowsze POLSKA regiony

Afera śmieciowa w Warszawie. Jan Śpiewak: rynek był ustawiony

- Z tego, co wiemy - z przekazu prokuratury i mediów - wynika, że rynek śmieciowy w Warszawie był ustawiony. Najciekawsze jest to, że prokuratura wystosowała wobec kilku urzędników, kilku biznesmenów zarzut działania w zorganizowanej grupie przestępczej. To bardzo mocny zarzut - podkreślił w Polskim Radiu 24 działacz miejski Jan Śpiewak. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA Jan Śpiewak Warszawa gospodarka odpadami Włodzimierz Karpiński

PR24 12 lat od śmierci Jolanty Brzeskiej. Jan Śpiewak: tę sprawę celowo tuszowano

- Tydzień zajęło policjantom z komendy mokotowskiej ustalenie faktu, że spalona w Lesie Kabackim kobieta to Jolanta Brzeska, mimo że w tej samej komendzie zgłoszono jej zaginięcie. Dwa tygodnie minęły, zanim doszło do przeszukania mieszkania, cztery miesiące, zanim odrzucono wersję o samobójstwie - mówił w Polskim Radiu 24 aktywista miejski Jan Śpiewak. Podkreślił, że to nie były błędy. - To było tuszowanie sprawy - ocenił.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Jan Śpiewak Jolanta Brzeska reprywatyzacja afera reprywatyzacyjna Warszawa regiony POLSKA społeczeństwo

TYLKO U NAS Warszawa wyburza klub Pogłos i zachęca deweloperów do zakupu działki. Jan Śpiewak: to barbarzyństwo

Unikatowy warszawski Klub Muzyczny Pogłos zniknął z mapy kulturalnej stolicy. Budynek zburzono, a działka trafiła na sprzedaż. Teraz miasto zachęca deweloperów do jej zakupu, podkreślając, że Warszawa ma "bogatą ofertę kulturalną". - Władze stolicy zachowują się jak barbarzyńcy - skomentował dla portalu PolskieRadio24.pl aktywista miejski Jan Śpiewak. Jak dodał, pojawi się tam kolejna "świątynia zysku".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo Warszawa regiony mazowieckie Rafał Trzaskowski KULTURA Jan Śpiewak deweloper

Reklamowanie w internecie mocnego alkoholu. Śpiewak: złożyłem zawiadomienie do prokuratury na Palikota i Wojewódzkiego

- Złożyłem zawiadomienie do prokuratury na Palikota i Wojewódzkiego o możliwości popełnienia przez nich przestępstwa w związku z ustawą o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi - przekazał w mediach społecznościach Jan Śpiewak.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Jan Śpiewak Janusz Palikot Kuba Wojewódzki alkohol reklama prawo społeczeństwo prokuratura

Hanna Gronkiewicz-Waltz honorowym obywatelem Warszawy. Jan Śpiewak: to jak uderzenie w twarz

- Afera reprywatyzacyjna jest dla niektórych przeszłością, o której trzeba zapomnieć, ale w Warszawie żyje wiele osób, które doskonale pamiętają, co to było, z jaką przemocą i pogardą się to wiązało, z cierpieniem zwykłych ludzi. Ludzi, którzy ucierpieli, były dziesiątki tysięcy - mówił w Polskim Radiu 24 Jan Śpiewak, socjolog, aktywista miejski.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA reprywatyzacja Jan Śpiewak Krzysztof Grzybowski

Śpiewak: Gronkiewicz-Waltz jest odpowiedzialna za tragedię tysięcy warszawiaków

- Hanna Gronkiewicz-Waltz jest odpowiedzialna za tragedię tysięcy warszawiaków, za gigantyczne straty materialne Warszawy i za cierpienie ludzi. To jest forma przemocy wobec zwykłych ludzi i tych, którzy nie należą do establishmentu platformianego, którzy nie są bogaczami - powiedział Jan Śpiewak na antenie telewizji wPolsce.pl.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Warszawa mazowieckie Jan Śpiewak Hanna Gronkiewicz-Waltz

"To forma rehabilitacji mafii reprywatyzacyjnej". Śpiewak o honorowym obywatelstwie dla byłej prezydent Warszawy

- Platforma chce pokazać, że jest partią, która gardzi zwykłymi ludźmi, i chce przyciągać takich wyborców, którzy głosując na nią, będą czuli się lepsi od reszty - tego plebsu, który zamieszkiwał kamienice w Warszawie i stanął na drodze mafii reprywatyzacyjnej - skomentował na antenie Polskiego Radia 24 Jan Śpiewak ze stowarzyszenia Wolne Miasto Warszawa.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Antoni Trzmiel Polskie Radio 24 Jan Śpiewak Warszawa regiony Hanna Gronkiewicz-Waltz mazowieckie reprywatyzacja afera reprywatyzacyjna

Gronkiewicz-Waltz z honorowym obywatelstwem Warszawy. Śpiewak: plucie w twarz wszystkim ofiarom reprywatyzacji

- Rada Warszawy zdecydowała w czwartek, że merowi Kijowa Witalijowi Kliczce i byłej prezydent miasta Hannie Gronkiewicz-Waltz zostaną nadane Honorowe Obywatelstwa Warszawy. Na wniosek KO - który według PiS był skandaliczny - radni nie debatowali nad propozycjami.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Warszawa reprywatyzacja prawo sąd afera reprywatyzacyjna Hanna Gronkiewicz-Waltz Jan Śpiewak Rafał Trzaskowski