Polskie Radio
Section05
Koronawirus w Polsce

Ruszają szczepienia 32-latków oraz wszystkich pełnoletnich, którzy do marca wypełnili formularz

Na szczepienie przeciw COVID-19 od wtorku mogą zapisywać się wszystkie pełnoletnie osoby, pod warunkiem, że zgłosiły w I kwartale taką wolę, wypełniając formularz. Osoby, które tego nie zrobiły, dołączają do rejestracji zgodnie z harmonogramem. We wtorek przyszła kolej roczników 1988-1989.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo szczepionka szczepienia COVID-19 koronawirus Koronawirus w Polsce Komisja Europejska

"Czas na głosowanie". Sejm zajmie się dziś projektem ustawy ws. Funduszu Odbudowy

Projekt to pakiet pożyczek i dofinansowań, które mają pomóc europejskim gospodarkom po obostrzeniach wymuszonych przez pandemię. By pieniądze mogły zostać wypłacone, dyrektywę w tej sprawie muszą ratyfikować wszystkie państwa Unii. Poparcie projektu ustawy oprócz Prawa i Sprawiedliwości zadeklarowała również Lewica.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Krajowy Plan Odbudowy Sejm pandemia Koronawirus w Polsce rząd Mateusza Morawieckiego

Trzeci dzień akcji "Zaszczep się na majówkę". W Warszawie ponownie setki chętnych

Ani chłód, ani przelotny deszcz nie odstraszyły warszawiaków w trzeci dzień akcji "Zaszczep się w majówkę". Setki chętnych mimo niesprzyjającej pogody przyszło w poniedziałek do punktu na placu Bankowym, aby przyjąć szczepionkę przeciw COVID-19. Do godz. 16 ponad 700 osób było po szczepieniu.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Warszawa szczepienia szczepionka koronawirus Koronawirus w Polsce COVID-19 pandemia

Unijne paszporty COVID-19 coraz bliżej. Prof. Kozłowski: zostaną do czasu decyzji WHO

- Paszporty COVID-19 będą działać dopóki WHO nie ogłosi końca pandemii COVID-19 - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Artur Kozłowski, dziekan Wydziału Ekonomii i Zarządzania Wyższej Szkoły Bankowej w Gdyni. Jak dodał, za elektroniczne paszporty należy trzymać kciuki, bo alternatywą są krajowe certyfikaty, stwarzające pole do nadużyć. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA COVID-19 Wiesław Molak Koronawirus w Polsce koronawirus pandemia epidemia

"Należy wyciągnąć wnioski z tej sytuacji". Prof. Śliwerski o korzyściach nauki hybrydowej

- Radykalna, wymuszona przez pandemię zmiana, sprawiła, że młodzież lepiej zaczęła zarządzać własnym czasem, sposobem uczenia się, realizowania zadań. Na szczęście nauczyciele też się do tego dostosowali - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Bogusław Śliwerski (Uniwersytet Łódzki, Akademia Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie).
Zobacz więcej na temat:  Koronawirus w Polsce pandemia koronawirus POLSKA zdrowie społeczeństwo szczepienia szkoła edukacja Ministerstwo Edukacji i Nauki

"Zaszczep się w majówkę". Ochman: to inicjatywa ciesząca się ogromnym zainteresowaniem

- To jest to rozwiązanie, które dla wielu jest wygodne, bo jest to jedno szczepienie. Sama sposobność zorganizowania tego jest dobrą inicjatywą. Widać, że wiele osób chciało skorzystać z takiej możliwości - mówiła w Polskim Radiu 24 Maria Ochman, przewodnicząca Sekretariatu Ochrony Zdrowia NSZZ "Solidarność".  
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 społeczeństwo Koronawirus w Polsce pandemia COVID-19 szczepionka szczepienia

Łamanie obostrzeń w majówkę. Policja wystawiła kilka tysięcy mandatów za brak maseczki

- Ostatniej doby policjanci nałożyli ponad 3,7 tys. mandatów, skierowali 519 wniosków o ukaranie do sądu, a ponad 2,1 tys. osób pouczyli w związku z nieprzestrzeganiem nakazu zasłaniania ust i nosa maseczką - poinformował w niedzielę asp. Michał Gaweł z biura prasowego Komendy Głównej Policji.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA obostrzenia policja policja polska służby i bezpieczeństwo Koronawirus w Polsce