Polskie Radio
Section05
Antoni Trzmiel

"Polska konsekwentnie prezentuje podmiotowość i asertywność"

- To był taki systematyczny wykład na temat polityki zagranicznej, zarysowanie całości(...). To jest bardzo instruktywne. Mam nadzieję, ze dyplomaci krajów z którymi utrzymujemy relacje, zwłaszcza te bliższe, wsłuchają się dokładnie - skomentował wystąpienie szefa MSZ Jacka Czaputowicza Jarosław Guzy, ekspert ds. międzynarodowych.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Antoni Trzmiel Polityka zagraniczna Polski dyplomacja Jacek Czaputowicz MSZ

"To, w czym braliśmy udział było rzeczą dobrą i obiektywną"

- To, w czym braliśmy udział było rzeczą dobrą i obiektywną, natomiast naturalnie kampania antysemicka została wywołana przez władze komunistyczną - powiedział w radiowej Jedynce Jan Grosfeld, polski ekonomista, politolog i działacz katolicki, profesor Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Krajowa Rada Sądownictwa Kukiz'15 marzec 1968 protesty w Warszawie Uniwersytet Warszawski Antoni Trzmiel

Kobyliński: projekty prezydenta nie poprawią pracy sądów

Prezydenckie projekty ustaw o Krajowej Radzie Sądownictwa i Sądzie Najwyższym zostały złożone w Sejmie. W ocenie Pawła Kobylińskiego z Nowoczesnej, to nie jest ustawa reformująca sądownictwo. - To jest ustawa kadrowa. W projektach nie ma ani słowa o o przyśpieszeniu procedur, nie ma ani słowa o zmniejszeniu kosztów sądowych - wyliczał poseł w radiowej Jedynce.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA PSL Antoni Trzmiel reforma sądownictwa ustawa

"Takiego modelu sądownictwa nie ma nigdzie na świecie"

Reforma sądownictwa wzbudza wiele emocji w Polsce. Cały kraj protestuje, opozycja mówił o końcu demokracji, a partia rządząca twierdzi, że reforma jest niezbędna i przypomina, że była jednym z punktów jej programu. W radiowej Jedynce publicyści komentowali ostatnie wydarzenia.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA reforma sądownictwa Tydzień Kontra Tydzień Antoni Trzmiel Jarosław Kaczyński Adrian Stankowski Michał Kolanko Andrzej Duda Sąd Najwyższy krs