X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Antoni Trzmiel

Polska powinna była zbojkotować mundial w Rosji?

– Szkoda, że kolejna ważna impreza sportowa odbywa się w Rosji – powiedział w Debacie Dnia Antoni Trzmiel. Zdaniem dziennikarza Telewizji Polskiej, nie powinno się tak stać m.in. ze względu na działania Kremla wobec Ukrainy. – Polska powinna zbojkotować mistrzostwa świata w Rosji – dodawał w Polskim Radiu 24 Jacek Nizinkiewicz z Rzeczpospolitej.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Rosja Rosja 2018 Moskwa Antoni Trzmiel

"Limitem jest tylko przygotowanie i inwencja nauczycieli"

Już w czerwcu pierwsze szkoły będą podłączone do Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej – programu Ministerstwa Cyfryzacji, realizowanego we współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej. Operator programu, Państwowy Instytut Badawczy NASK, opublikował właśnie pierwszą listę lokalizacji szkół z pięciu województw.
Zobacz więcej na temat:  informatyzacja Ministerstwo Edukacji Narodowej Ministerstwo Cyfryzacji POLSKA Antoni Trzmiel

"Polska jest istotnym i ważnym partnerem dla Niemiec"

- To jest wizyta kurtuazyjna, związana z obchodami stulecia polskiej niepodległości. Niemcy zawsze podkreślały i podkreślają, że Polska jest dla nich partnerem absolutnie priorytetowym - stwierdził komentując warszawską wizytę prezydenta Niemiec Franka-Waltera Steinmeiera, Marcin Zaborowski, publicysta Visegrad Insight i były dyrektor Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych.
Zobacz więcej na temat:  Antoni Trzmiel Polityka zagraniczna Polski Niemcy dyplomacja

Protest opiekunów osób niepełnosprawnych. Komentarze

Od piątku w resorcie rodziny i pracy trwają prace nad projektem w sprawie wsparcia osób niepełnosprawnych; zostanie on przygotowany najszybciej, jak to możliwe - mówiła w sobotę wicepremier Beata Szydło. Zaapelowała do osób protestujących w Sejmie  o zaufanie i powrót do domów. O proteście opiekunów osób z niepełnosprawnością mówili w audycji Podsumowanie Tygodnia Karolina Zioło-Puzuk (Centrum im. Ignacego Daszyńskiego), Maciej Kożuszek („Gazeta Polska Codziennie”) i Antoni Trzmiel (TVP).
Zobacz więcej na temat:  niepełnosprawni niepełnosprawność protest Sejm Mateusz Morawiecki Antoni Trzmiel

Po Czarnym Proteście. Komentarze publicystów

„Jestem przeciwnikiem zmian ustawy aborcyjnej z cynicznych powodów - uważam, że porażka wyborcza obozu prawicowego zacznie się od zmiany tej ustawy. Ten temat jednoczy innych ludzi niż leśne dziadki z KOD i przebrzmiałe gwiazdy Solidarności” – napisał Łukasz Adamski na portalu wPolityce.pl. O tzw. Czarnym Proteście rozmawiali w Podsumowaniu Tygodnia Michał Płociński (Rzeczpospolita) i Antoni Trzmiel (Tygodnik Do Rzeczy, TVP).
Zobacz więcej na temat:  Prawo i Sprawiedliwość aborcja protest Antoni Trzmiel

"Nowoczesna ma się dobrze, nie ma żadnej wasalizacji"

- Bywały czasy lepsze, ale raczej średnia sondażowa daje nam mniej więcej w okolicach tego wyniku, z którym weszliśmy do parlamentu. Podjęliśmy decyzję o współpracy w samorządach z Platformą Obywatelską, mam nadzieję, że z innymi partiami też, ale to w najmniejszym stopniu nie oznacza tego, że znikamy ze sceny politycznej - wręcz przeciwnie - powiedział w Jedynce Paweł Rabiej z Nowoczesnej, kandydat na wiceprezydenta Warszawy.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Antoni Trzmiel Paweł Rabiej Nowoczesna Platforma Obywatelska Warszawa Rafał Trzaskowski wybory samorządowe

"Polska konsekwentnie prezentuje podmiotowość i asertywność"

- To był taki systematyczny wykład na temat polityki zagranicznej, zarysowanie całości(...). To jest bardzo instruktywne. Mam nadzieję, ze dyplomaci krajów z którymi utrzymujemy relacje, zwłaszcza te bliższe, wsłuchają się dokładnie - skomentował wystąpienie szefa MSZ Jacka Czaputowicza Jarosław Guzy, ekspert ds. międzynarodowych.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Antoni Trzmiel Polityka zagraniczna Polski dyplomacja Jacek Czaputowicz MSZ

"To, w czym braliśmy udział było rzeczą dobrą i obiektywną"

- To, w czym braliśmy udział było rzeczą dobrą i obiektywną, natomiast naturalnie kampania antysemicka została wywołana przez władze komunistyczną - powiedział w radiowej Jedynce Jan Grosfeld, polski ekonomista, politolog i działacz katolicki, profesor Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Krajowa Rada Sądownictwa Kukiz'15 marzec 1968 protesty w Warszawie Uniwersytet Warszawski Antoni Trzmiel