Polskie Radio
Section05
Antoni Trzmiel

Europoseł PiS: droga, którą poszła KE i niemiecka prezydencja prowadzi UE na manowce

Eurodeputowana PiS Jadwiga Wiśniewska i Andrzej Halicki, europoseł PO dyskutowali w Programie 1 Polskiego Radia o przyszłości budżetu UE. - Prezydencja niemiecka, w porozumieniu z KE i PE, doprowadziła do bardzo poważnego kryzysu, który jest przed nami do rozwiązania - mówiła polityk reprezentująca PiS. Z kolei przedstawiciel PO zaznaczył, że w dyskusji o praworządności "chodzi o to, by wszyscy obywatele Europy mieli takie same prawa".
Zobacz więcej na temat:  Unia Europejska fundusze unijne POLSKA budżet UE 2021-2027 Jadwiga Wiśniewska Andrzej Halicki Antoni Trzmiel

Wiceminister klimatu: do poniedziałku przedstawimy rozwiązania prawne dot. budowy farm wiatrowych na Bałtyku

- Wszystko jest w jak najlepszym porządku. Niedługo będziemy mieć dla opinii publicznej dobry komunikat. Być może za kilka godzin, a najpóźniej w poniedziałek - powiedział w Polskim Radiu 24 Ireneusz Zyska, pełnomocnik rządu ds. odnawialnych źródeł energii, na temat rozwiązań prawnych dotyczących budowy farm wiatrowych na Bałtyku.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Antoni Trzmiel ministerstwo klimatu klimat środowisko odnawialne źródła energii wiatr Bałtyk energetyka energia energia odnawialna OZE

Podwyżka cen za wywóz śmieci w Warszawie. Jałowiczor: dobrze by było zadbać też o jakość usługi

- Sam byłem świadkiem tego, że śmieci w Warszawie wykładano do sterty toreb, bo nie mieściły się do kontenerów. Podwyżka cen usługi niekoniecznie wiązała się wtedy z jakością jej wykonania. Może oprócz podwyżek dobrze by było zadbać o wywóz śmieci? - mówił w Polskim Radiu 24 Jakub Jałowiczor ("Gość Niedzielny").
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Warszawa odpady gospodarka odpadami mazowieckie regiony Antoni Trzmiel Polskie Radio 24

Prezes Ordo Iuris o Strajku Kobiet: trzeba powstrzymywać nawoływania do nienawiści

- Przez lata mieliśmy do czynienia z ogromną pobłażliwością wymiaru sprawiedliwości, organów ścigania wobec aktów agresji skierowanych przeciwko chrześcijanom. Ostatnie miesiące pokazały, że ta pobłażliwość doprowadziła do jej eskalacji - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 Jerzy Kwaśniewski, prezes Instytutu na rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Ordo Iuris Antoni Trzmiel strajk kobiet lewica POLSKA społeczeństwo

Barbara Piwnik: ostatnio mamy do czynienia jedynie z emocjami, nie rozmawiamy na argumenty

- Apeluję o to, żeby wszyscy zastanowili się nad przepisami, o których jest tak głośno w mediach. Stracić, zniszczyć jest łatwo, ale trudniej odbudować. Wykorzystajmy czas pandemii na taką refleksję - mówiła w Polskim Radiu 24 Barbara Piwnik, sędzia i była minister sprawiedliwości.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 polityka Barbara Piwnik strajk kobiet protest Antoni Trzmiel POLSKA

Weto Polski i Węgier ws. budżetu UE. Anna Zalewska: to normalna formuła negocjacyjna

- Holandia przed wakacjami także groziła wetem dla budżetu Unii Europejskiej. To normalna formuła negocjacyjna opisana w przepisach po to, by mniejsze kraje miały możliwość obrony, a w przypadku Polski to także obrona obywateli europejskich - mówiła w Polskim Radiu 24 Anna Zalewska, europoseł PiS.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Unia Europejska budżet ue budżet UE 2021-2027 fundusze ue fundusze unijne Komisja Europejska polityka Polska w Unii Europejskiej Antoni Trzmiel Polskie Radio 24 infografika Anna Zalewska

Jan Pietrzak: Polska i Węgry wytyczają ścieżkę

- Przyjdzie okres opamiętania pośród takich państw, jak chociażby Portugalia, Hiszpania, Grecja czy Irlandia, które też będą dotknięte rządami monopartii niemieckiej w Brukseli. Wydaje mi się, że wszyscy po kolei będą mieli tego dosyć. Polacy i Węgrzy wytyczają ścieżkę dla całej Europy - mówił w Polskim Radiu 24 komentator, publicysta i satyryk Jan Pietrzak.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Jan Pietrzak Antoni Trzmiel POLSKA polityka Unia Europejska Europa budżet ue budżet unijny budżet UE 2021-2027 dyplomacja Polityka zagraniczna Polski weto Węgry

Jakub Jałowiczor: duże zmiany UE często "przepycha" po cichu

- Najpierw zaproponowano powiązanie funduszy unijnych z praworządnością tak, że kwestia praworządności dotyczyła przejrzystości wydawania tych środków (...). Jak się okazało, pod płaszczykiem pilnowania funduszy europejskich, zostały one powiązane z czymś, co tak naprawdę zależy od widzimisię najprawdopodobniej Komisji Europejskiej - mówił w Polskim Radiu 24 dziennikarz "Gościa Niedzielnego" Jakub Jałowiczor.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Antoni Trzmiel POLSKA Unia Europejska polityka budżet ue budżet unijny budżet UE 2021-2027 weto

"Każdy walczy o swoje, nie ma w tym niczego złego". Kownacki o negocjacjach ws. budżetu UE

- Może się okazać, że za chwilę polskie firmy, które konkurują z firmami niemieckimi, francuskimi czy hiszpańskimi, naruszają praworządność - stwierdził w Programie 1 Polskiego Radia poseł PiS Bartosz Kownacki, wskazując na możliwe wykorzystanie wprowadzanego mechanizmu powiązania funduszy unijnych z praworządnością. Gościem "Debaty Jedynki" był także Andrzej Szejna, poseł Lewicy.
Zobacz więcej na temat:  Unia Europejska fundusze unijne fundusze europejskie rząd Mateusza Morawieckiego POLSKA Antoni Trzmiel Bartosz Kownacki budżet ue