Polskie Radio
Section05
Antoni Trzmiel

Poseł PiS: opozycja może wydać cały budżet, bo nie ponosi odpowiedzialności

Poseł PiS Kazimierz Smoliński i Jarosław Urbaniak poseł PO dyskutowali w Programie 1 Polskiego Radia o tarczy antykryzysowej. Zdaniem posła partii rządzącej, udzielona przez władzę pomoc jest proporcjonalna do możliwości budżetu. Jego przeciwnik polityczny tłumaczył natomiast, że nie jest ona wystarczająca.  
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio POLSKA polityka koronawirus Koronawirus w Polsce Antoni Trzmiel

"Komentarz dnia" o posiedzeniu Sejmu

Dariusz Grzędziński ("Superekspres") i Miłosz Manasterski (Agencja Informacyjna) o sugestii Grzegorza Schetyny, że w przypadku przełożenia terminu wyborów prezydenckich całą procedurę powinno zacząć się od nowa. Rodzi to pytania, czy Platforma Obywatelska chciałaby pozbyć się Małgorzaty Kidawy-Błońskiej. Oceniają też postawę opozycji wobec propozycji tarczy antykryzysowej.
Zobacz więcej na temat:  Nasz komentarz Antoni Trzmiel miłosz manasterski

Izabela Leszczyna: w innych krajach nikt nie wymyślał dziwnego głosowania przez internet

- Polski parlament musi być tak samo odpowiedzialny, jak parlamenty wszystkich innych państw w Europie. W innych krajach organy władzy ustawodawczej spotkały się i nikt nie wymyślał dziwnego oraz niezgodnego z konstytucją głosowania przez internet - powiedziała w Programie 1 Polskiego Radia Izabela Leszczyna z Platformy Obywatelskiej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Antoni Trzmiel Koronawirus w Polsce Izabela Leszczyna Platforma Obywatelska

Poseł PiS: niestety "mentalność Kalego" nie opuszcza polityków Platformy

- Mówię to ze smutkiem, ponieważ taka jest prawda. Nawet w obliczu takiej tragedii, jaką teraz mamy, Platforma bawi się w politycznej piaskownicy - mówił w Programie 1 Polskiego Radia poseł PiS Daniel Milewski, komentując zablokowanie zdalnego posiedzenia Sejmu. Gościem "Debaty Jedynki" była również posłanka Lewicy Anna Maria Żukowska.
Zobacz więcej na temat:  debata w jedynce POLSKA polityka PiS Anna-Maria Żukowska SLD lewica Nowa Lewica Antoni Trzmiel Sejm tarcza antykryzysowa Platforma Obywatelska Koronawirus w Polsce

Koronawirus w Polsce. Minister cyfryzacji: nie ma zagrożenia, żeby sieć internetowa spowolniła

- Stan systemu i deklaracje operatorów telekomunikacyjnych nie wskazują na to, żebyśmy mieli poważne zagrożenie z wyraźnym ograniczeniem przepustowości sieci - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia minister cyfryzacji Marek Zagórski.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Ministerstwo Cyfryzacji Marek Zagórski Antoni Trzmiel Koronawirus w Polsce youtube netflix internet sieć bezprzewodowa połączenia telefoniczne

Brak solidarności UE w czasie pandemii koronawirusa? Kuźmiuk: przykry obrazek

- Przykrym obrazkiem był widok lądowania w Rzymie samolotu z Chin z podstawowym sprzętem medycznym, kiedy spodziewano się takiego samolotu z Brukseli, z Paryża, może z Berlina - mówił w Programie 1 Polskiego Radia Zbigniew Kuźmiuk (europoseł PiS). Zdaniem Łukasza Kohuta (eurodeputowany Wiosny) "kompetencje UE w obszarze zdrowia publicznego są niewielkie".
Zobacz więcej na temat:  Unia Europejska koronawirus Europa Zbigniew Kuźmiuk Antoni Trzmiel POLSKA pandemia wirus

"To bardzo dobra informacja". Adam Abramowicz o "tarczy antykryzysowej" dla przedsiębiorców

- Przedsiębiorcy bardzo czekali na ten pakiet. W tej chwili cieszymy się, że to jest znacząca kwota. Czekamy na szczegóły - mówił w Programie 1 Polskiego Radia rzecznik małych i średnich przedsiębiorców Adam Abramowicz odnosząc się do rządowej "tarczy antykryzysowej".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo GOSPODARKA Polskie Radio Antoni Trzmiel Koronawirus w Polsce koronawirus rząd Mateusza Morawieckiego Andrzej Duda Mateusz Morawiecki

Politycy PiS i PO zgodni: w Polsce jedzenia nie zabraknie

Senator PiS Maria Koc i Janusz Cichoń, poseł PO dyskutowali w Programie 1 Polskiego Radia o skutkach pandemii koronawirusa w Polsce. - Jesteśmy jednym z największych producentów żywności w Europie - uspokajała polityk reprezentująca partię rządzącą. Przedstawiciel opozycji mówił z kolei, że nie obawiałby się o realizację dostaw.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio POLSKA polityka koronawirus Koronawirus w Polsce Antoni Trzmiel

Rzecznik Ministerstwa Finansów: stabilność finansowa Polski pod kontrolą

- Sytuacja jeśli chodzi o stabilność finansową Polski jest dobra. W obecną rzeczywistość wchodzimy z dużym zapasem. Jest zrównoważony budżet, wysokie wpływy z poszczególnych podatków oraz bardzo wysokie PKB - powiedział Paweł Jurek, rzecznik Ministerstwa Finansów, który odniósł się w ten sposób do wpływu pandemii koronawirusa na polską gospodarkę.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 polityka POLSKA Ministerstwo Finansów finanse finanse publiczne budżet Polski koronawirus Koronawirus w Polsce Antoni Trzmiel

Koronawirus w Polsce. Ekspert: jeśli chodzi o dostawy żywności, możemy się czuć bezpiecznie

- Jeśli chodzi o dostawy żywności, to myślę, że zapewnienia rządu i pana prezydenta są w pełni uzasadnione. Tu możemy się czuć bezpieczni, a sianie paniki przez kogokolwiek jest całkowicie nieuzasadnione - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Konrad Raczkowski z Narodowej Rady Rozwoju przy Prezydencie RP.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA koronawirus Koronawirus w Polsce społeczeństwo Polskie Radio 24 Antoni Trzmiel GOSPODARKA bezpieczeństwo

Piotr Kaleta: jesteśmy na wojnie z koronawirusem. Wszystkie ręce na pokład

- Sytuacja jest dynamiczna, sytuacja się rozwija. Możemy sobie chyba powiedzieć jedną rzecz w sposób bardzo oczywisty. Wojna zmienia wszystko. A my jesteśmy dzisiaj na wojnie, na wojnie z koronawirusem - mówił w Programie 1 Polskiego Radia poseł Prawa i Sprawiedliwości Piotr Kaleta. Gościem "Debaty Jedynki" był także poseł Platformy Obywatelskiej Jan Grabiec.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio POLSKA polityka koronawirus Koronawirus w Polsce Antoni Trzmiel Jan Grabiec