Polskie Radio
Section05
Antoni Trzmiel

Hanna Gill-Piątek: po wakacjach planujemy ofensywę legislacyjną

- Ciągłość instytucji państwowych jest dla nas ważna. Jako Lewica uważamy wybory prezydenckie za zamknięte. Wszyscy starali się doprowadzić do tego, żeby się odbyły. Teraz skupiamy się na pracy dla Polski, tak jak obiecaliśmy wyborcom - powiedziała w Polskim Radiu 24 Hanna Gill-Piątek, poseł Lewicy.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Andrzej Duda polityka Zgromadzenie Narodowe lewica prezydent Antoni Trzmiel

Andrzej Dera: Koalicja Obywatelska, kiedy nie wygrywa, obraża się na demokrację

- Puste ławy parlamentarzystów Koalicji Obywatelskiej to smutny obrazek. Okazuje się, że ta formacja nie dorosła do rozstrzygnięć demokratycznych - obraża się na demokrację w momencie, kiedy nie wygrywa. Przez ostatnie 5 lat też podważali demokrację - powiedział w Polskim Radiu 24 sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta Andrzej Dera. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Andrzej Dera Andrzej Duda polityka Zgromadzenie Narodowe koalicja obywatelska Antoni Trzmiel

"Jestem oburzony postawą totalnej opozycji". Smoliński o zaprzysiężeniu prezydenta

- Po raz pierwszy od 1990 roku opozycja przyjęła taką postawę. Jestem tym oburzony - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Kazimierz Smoliński. Poseł PiS odniósł się tymi słowami do zapowiedzi niektórych polityków, którzy ostentacyjnie informują, że nie przyjadą na zaprzysiężenie Andrzeja Dudy. Katarzyna Piekarska z KO podkreśliła, że te działania są uzasadnione, ponieważ - według niej - "ostatnie wybory prezydenckie nie były uczciwe".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Prawo i Sprawiedliwość Andrzej Duda prezydent Zgromadzenie Narodowe katarzyna piekarska opozycja koalicja obywatelska Kazimierz Smoliński Antoni Trzmiel

Andrzej Duda sklei podzieloną Polskę? Prof. Kik: prezydent ma do tego predyspozycje

- W czasie drugiej kadencji wokół prezydenta Andrzeja Dudy powinien utworzyć się szeroki ruch obywatelski, który wyjdzie poza sferę oddziaływania wyborczego Prawa i Sprawiedliwości - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Kazimierz Kik z Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Andrzej Duda Zgromadzenie Narodowe wybory prezydenckie 2020 zjednoczona prawica Kazimierz Kik Polskie Radio 24 Antoni Trzmiel

"Musimy stanąć na rzęsach". Marek Zuber o zarządzaniu kryzysem w gospodarce

- Patrząc na wypowiedzi przedstawicieli medycznych ze świata i niektórych polityków, tak naprawdę nigdy nie mieliśmy wycofania pandemii. Najbardziej prawdopodobny scenariusz to wyłączenie pewnych obszarów gospodarki lub poszczególnych branż, tych najbardziej zagrożonych - powiedział w Polskim Radiu 24 Marek Zuber, ekonomista.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA Koronawirus w Polsce GOSPODARKA COVID-19 pandemia ekonomia Antoni Trzmiel

Prof. Andrzej Gil: taki problem jak COVID-19 powinien nas jednoczyć, tu chodzi o dobro wszystkich

- Część społeczeństwa albo ma psychicznie dosyć, albo lekceważy zagrożenia, widząc, że nie ma spektakularnych ofiar. To jednak dotyczy nas wszystkich, nie znamy bowiem mechanizmów tej choroby. Powinniśmy jako społeczeństwo reagować i mieć świadomość, że także ktoś obok nas może przejść te chorobę - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Andrzej Gil (Katolicki Uniwersytet Lubelski).
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka wybory prezydenckie 2020 Antoni Trzmiel Koronawirus w Polsce

Mec. Karczmarzyk: praca zdalna jest dla ludzi odpowiedzialnych

Praca zdalna w dobie pandemii koronawirusa mocno zyskała na popularności. Coraz więcej firm przechodzi na tego typu rozwiązanie. Uregulowanie tej formy wykonywania obowiązków zawodowych zapowiedział rząd. - Praca zdalna opiera się na pewnym zaufaniu społecznym - powiedział mec. Marek Aureliusz Karczmarzyk, wicedziekan Okręgowej Rady Adwokackiej w Gdańsku.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA praca zdalna pracownik praca kodeks pracy Antoni Trzmiel zatrudnienie

Ekspert o dowództwie korpusu armii USA: podkreślenie wkładu Polski w kształtowanie wschodniej flanki NATO

- Amerykanie pokazują, że w kwestii obecności w Europie nie odpuszczają. Pamiętają także, mając na uwadze zmianę w relacjach z Niemcami, o wkładzie finansowym do Sojuszu Północnoatlantyckiego - powiedział Jarosław Wojtas, ekspert ds. bezpieczeństwa z Wyższej Szkoły Bankowej w Toruniu. - Budowanie relacji polsko-amerykańskich jest bardzo ważne - dodał.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Antoni Trzmiel Stany Zjednoczone polityka zagraniczna USA Ministerstwo Obrony Narodowej armia USA

Kolejne zatrzymanie ws. Nowaka. Nisztor: to arcyciekawa informacja także w kontekście "Czajki"

- Zatrzymanie Aleksandra D. to arcyciekawa informacja nie tylko w kontekście Sławomira Nowaka, ale także w kontekście oczyszczalni "Czajka". Widać, że służby działają i to może zwiastować wielką "ulewę" - powiedział w Polskim Radiu 24 Piotr Nisztor, dziennikarz śledczy "Gazety Polskiej".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Sławomir Nowak prokuratura korupcja zatrzymanie Polskie Radio 24 polityka Platforma Obywatelska Antoni Trzmiel Piotr Nisztor

Prezes UOKiK o karze dla Gazpromu: posiadamy mechanizmy pozwalające na jej wyegzekwowanie

- Decyzja nie jest prawomocna i przedsiębiorca ma możliwość odwołania się. Jesteśmy na to gotowi. Zebrany materiał zawsze jest tak przygotowany, by mógł obronić się przed właściwym sądem - powiedział Tomasz Chróstny, prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka UOKiK Gazprom Antoni Trzmiel energetyka Nord Stream 2 gazociąg północny

"To jest obrzydliwe po prostu". Piotr Semka o słowach Donalda Tuska ws. profanacji figury Jezusa

- To jest obrzydliwe po prostu. (...) To jest właśnie to, sugerowanie, co by Jezus powiedział, gdyby zobaczył, że ktoś chce z jego figury zrobić miejsce demonstracji organizacji LGBT. To jest bardzo smutne, przygnębiające wręcz - mówił w Polskim Radiu 24 publicysta "Do Rzeczy" Piotr Semka.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Piotr Semka Antoni Trzmiel POLSKA polityka regiony Warszawa mazowieckie LGBT