Polskie Radio
Section05
Magdalena Tejchma

Z Kolbergiem w ręce. Nagrody im. Oskara Kolberga rozdane po raz 48.

Na Zamku Królewskim w Warszawie odbyła się uroczysta gala rozdania Nagród "Za zasługi dla kultury ludowej". W "Źródłach" przypominamy postaci niektórych laureatek tej najbardziej prestiżowej w dziedzinie kultury ludowej nagrody. 
Zobacz więcej na temat:  folk folklor kultura ludowa muzyka ludowa muzyka tradycyjna tradycja Zamek Królewski Piotr Gliński rękodzieło dziedzictwo narodowe Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Magdalena Tejchma Oskar Kolberg

IV Festiwal Muzyka Świata Warszawa 2023 - koncert Dawda Jobarteh [POSŁUCHAJ]

Na wakacje w sobotnie wieczory powróciła letnia "Nocna strefa" Radiowego Centrum Kultury Ludowej. A w niej między innymi specjalna niespodzianka - koncerty z IV Festiwalu Muzyka Świata. Pierwszy z nich to koncert gambijskiego muzyka Dawda Jobarteh, którego głównym instrumentem jest zachodnioafrykańska harfa kora. Zapraszamy do posłuchania audycji!
Zobacz więcej na temat:  Milo Kurtis muzyka tradycyjna muzyka afrykańska Dwójka Magdalena Tejchma

Nocna Strefa z muzyką świata na wakacje!

Na wakacje w sobotnie wieczory powraca letnia "Nocna strefa" Radiowego Centrum Kultury Ludowej. A w niej między innymi specjalna niespodzianka - koncerty z IV Festiwalu Muzyka Świata. Pierwszy z nich na antenie Dwójki oraz na kanale You Tube Dwójki już dziś! Będzie to koncert gambijskiego muzyka Dawda Jobarteh, którego głównym instrumentem jest zachodnioafrykańska harfa kora. Zapraszamy!
Zobacz więcej na temat:  world music folklor folk Magdalena Tejchma Afryka