Polskie Radio
Section05
Marszałek Sejmu

Elżbieta Witek: chylę czoło przed Sprawiedliwymi wśród Narodów Świata

Marszałek Sejmu Elżbieta Witek napisała list z okazji uroczystości wręczenia medali i dyplomów "Sprawiedliwy wśród Narodów Świata". "Chylę czoło przed Sprawiedliwymi wśród Narodów Świata, przed znanymi i nieznanymi z nazwiska, przed tymi, którzy wciąż są wśród nas i tymi, którzy odeszli" - podkreśliła.
Zobacz więcej na temat:  II wojna światowa Holokaust POLSKA historia Polski zbrodnie wojenne społeczeństwo Elżbieta Witek Sejm Marszałek Sejmu

"Będziemy stać przy Ukrainie". Marszałek Sejmu spotkała się z szefem ukraińskiej Rady Najwyższej

Przewodniczący Rady Najwyższej Ukrainy Rusłan Stefanczuk, który w środę rozpoczął wizytę w Polsce spotkał się z marszałek Sejmu Elżbietą Witek. - Ukraina jest na dobrej ścieżce do przystąpienia do UE, będziemy pracować nad uchwałą, która wesprze Ukrainę w kwestii członkostwa w NATO - zapowiedziała marszałek Sejmu Elżbieta Witek. - Oczekujemy, że w odbudowie Ukrainy będą uczestniczyć także polskie firmy - mówił Rusłan Stefanczuk.
Zobacz więcej na temat:  Ukraina wojna na Ukrainie Sejm Elżbieta Witek Marszałek Sejmu

"Zrobiono mojej rodzinie wielką krzywdę". Elżbieta Witek zapowiada kroki prawne po publikacji Radia ZET

"Uważam, że informowanie o stanie zdrowia w ten sposób to sytuacja skandaliczna. Dość powiedzieć, że moja rodzina nie wiedziała o wielu szczegółach stanu zdrowia mojego męża" - napisała Elżbieta Witek w oświadczeniu wydanym po publikacji Radia ZET. Zapowiedziała też podjęcie kroków prawnych. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Elżbieta Witek Marszałek Sejmu media służba zdrowia

"Polskie serce pękło. Katyń 1940". IV edycja konkursu dla młodzieży i studentów

W 2023 roku przypada 83. rocznica zbrodni ludobójstwa popełnionej przez NKWD m.in. na oficerach Wojska Polskiego i policjantach z obozów w Kozielsku, Ostaszkowie i Starobielsku. Trwa też IV edycja konkursu "Polskie serce pękło. Katyń 1940", skierowana do uczniów szkół ponadpodstawowych oraz studentów. Inicjatorką konkursu jest marszałek Sejmu RP Elżbieta Witek.
Zobacz więcej na temat:  Katyń Ostaszków Starobielsk Miednoje Kozielsk bykownia Marszałek Sejmu Andrzej Duda prezydent Elżbieta Witek Mariusz Błaszczak Mariusz Kamiński Przemysław Czarnek Karol Nawrocki IPN W POLSKIM RADIU

"Tylko gdy współdziałamy, możemy zwyciężyć". Elżbieta Witek złożyła kwiaty na polskim cmentarzu w Kanadzie

- To jest kawałek Polski, tutaj w Kanadzie - mówiła na polskim cmentarzu wojskowym w Niagara-on-the-Lake marszałek Sejmu Elżbieta Witek w drugim dniu swojej wizyty w Kanadzie. - Tylko wtedy, kiedy współpracujemy i współdziałamy ze sobą, kiedy budujemy takie wspaniałe sojusze i przyjaźnie, jak ta - polsko-kanadyjska, wtedy możemy zwyciężyć - podkreśliła nawiązując do rosyjskiej wojny na Ukrainie.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Kanada Marszałek Sejmu Elżbieta Witek Polonia Ameryka Północna wojna na Ukrainie

"Jest odzwierciedleniem ducha narodu". Marszałek Witek dziękuje Solidarności za pomoc Ukrainie

"W obliczu wojny jaka toczy się za naszą granicą, z dumą możemy powiedzieć, że sens Solidarności głęboko zakorzenił się w sercach Polaków" - czytamy w liście Elżbiety Witek do delegatów zjazdu NSZZ "Solidarność". Marszałek Sejmu wyraziła wdzięczność działaczom tego największego w Polsce związku zawodowego za ich bezinteresowną pomoc uchodźcom z Ukrainy.
Zobacz więcej na temat:  Solidarność związki zawodowe POLSKA Elżbieta Witek Marszałek Sejmu społeczeństwo

"Młodzież ma w sobie dużą dawkę patriotyzmu". Rusza III edycja konkursu "Polskie Serce Pękło. Katyń 1940"

Marszałek Sejmu Elżbieta Witek ogłosiła start III edycji Ogólnopolskiego Konkursu "Polskie Serce Pękło. Katyń 1940”. Konkurs propaguje wiedzę na temat Zbrodni Katyńskiej i z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem młodzieży. Kierowany jest do młodych w wieku 15-26 lat.
Zobacz więcej na temat:  Marszałek Sejmu Elżbieta Witek historia Polski Zbrodnia Katyńska W POLSKIM RADIU POLSKA II wojna światowa zbrodnie sowieckie