Polskie Radio
Section05

Ministerstwo Edukacji Narodowej

Więcej religii, mimo decyzji MEN? Kościół ma jedną możliwość

Trwa spór o ograniczenie lekcji religii w szkołach między Kościołem katolickim a MEN. Rozporządzenie w tej sprawie zostało już opublikowane i od 1 września uczniowie będą uczęszczali na jedną godzinę religii lub etyki w tygodniu. Jak podaje portal Prawo.pl, strona kościelna ma jednak możliwość zorganizowania dodatkowych zajęć poza szkołą np. we współpracy z radą gminy.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA edukacja Kościół katolicki religia szkoła

Starcie MEN i Kościoła ws. religii. Jest zapowiedź pozwu

Trwa spór o ograniczenie nauczania religii w szkołach do jednej godziny w tygodniu. Kościołowi nie podoba się zmiana wprowadzona przez ministrę edukacji Barbarę Nowacką, już pojawiła się zapowiedź zaskarżenia jej decyzji do instytucji międzynarodowych. Co na to ministerstwo? - Każdy ma prawo mieć inne zdanie, ale przypominam, że to rząd, to minister edukacji decyduje o organizacji lekcji - odpowiada Nowacka.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Barbara Nowacka szkoła religia Kościół katolicki edukacja

Chcą dymisji Nowackiej. Szefowa MEN broni swojej decyzji

Koalicja na Rzecz Ocalenia Polskiej Szkoły sprzeciwia się zastąpieniu wychowania do życia w rodzinie edukacją zdrowotną i domaga się dymisji szefowej MEN Barbary Nowackiej. Resort nie zamierza jednak porzucić swoich planów i wprowadzi nowy przedmiot do szkół od 1 września 2025 roku. - Edukacja zdrowotna przygotuje młode osoby do dobrego, mądrego, bezpiecznego życia - tłumaczyła ministra w poniedziałek na antenie TVP Info.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Barbara Nowacka szkoła edukacja