Polskie Radio
Section05
alert pogodowy

RCB: stan alarmowy przekroczony na 26 wodowskazach

Poziom wody przekroczył stan alarmowy na 23 stacjach wodowskazowych w dorzeczu Wisły i trzech w dorzeczy Odry - poinformowało w czwartek przed godziną 20 Rządowe Centrum Bezpieczeństwa. Z kolei stan ostrzegawczy jest przekroczony w dorzeczu Wisły na 57 stacjach, w dorzeczu Odry na 19 stacjach, a w dorzeczu Dunaju na dwóch. - W Krakowie wprowadzony został stan alarmu przeciwpowodziowego - dowiedziało się Polskie Radio. Poziom wody w Wiśle przekroczył tam 5 metrów i 20 centymetrów.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA pogoda powódź regiony

Debata Dnia. Działania rządu w związku z powodzią i nawałnicą

Już niedługo Polacy zagłosują w eurowyborach, jednak w związku z sytuacją pogodową w kraju najważniejsi politycy pojawiają się nie na konwencjach, a w miejscach dotkniętym żywiołem. Czy, mimo wszystko, wpisuje się to w kampanię wyborczą? Dyskutowali o tym: Robert Tekieli (Polskie Radio), Michał Płociński ("Rzeczpospolita" i Jarosław Wydra (Radio Warszawa).
Zobacz więcej na temat:  POLSKA pogoda Prawo i Sprawiedliwość

Walka z powodzią. Sztab kryzysowy z udziałem premiera

Premier Mateusz Morawiecki wysłuchał meldunków służb w związku z alarmami powodziowymi oraz pogotowiem alarmowym w województwie małopolskim. W Krakowie zebrał się sztab kryzysowy, w którym uczestniczyli także m.in. wicepremier Beata Szydło i szef MSWiA Joachim Brudziński. Premier podziękował za bardzo sprawną koordynację między służbami. 
Zobacz więcej na temat:  premier Mateusz Morawiecki powódź małopolskie regiony pomoc