Polskie Radio
Section05
alert pogodowy

Debata Dnia. Działania rządu w związku z powodzią i nawałnicą

Już niedługo Polacy zagłosują w eurowyborach, jednak w związku z sytuacją pogodową w kraju najważniejsi politycy pojawiają się nie na konwencjach, a w miejscach dotkniętym żywiołem. Czy, mimo wszystko, wpisuje się to w kampanię wyborczą? Dyskutowali o tym: Robert Tekieli (Polskie Radio), Michał Płociński ("Rzeczpospolita" i Jarosław Wydra (Radio Warszawa).
Zobacz więcej na temat:  POLSKA alert pogodowy pogoda Prawo i Sprawiedliwość

Walka z powodzią. Sztab kryzysowy z udziałem premiera

Premier Mateusz Morawiecki wysłuchał meldunków służb w związku z alarmami powodziowymi oraz pogotowiem alarmowym w województwie małopolskim. W Krakowie zebrał się sztab kryzysowy, w którym uczestniczyli także m.in. wicepremier Beata Szydło i szef MSWiA Joachim Brudziński. Premier podziękował za bardzo sprawną koordynację między służbami. 
Zobacz więcej na temat:  premier Mateusz Morawiecki powódź alert pogodowy małopolskie regiony pomoc

Walka z podtopieniami na południu. Blisko 1900 interwencji

- 1890 interwencji od środy do godzin porannych w czwartek podjęli ratownicy straży pożarnej ze względu na intensywny deszcz, przybory wód i silny wiatr głównie na południu kraju - przekazał rzecznik komendanta głównego Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Paweł Frątczak. W środę zalało ponad tysiąc budynków. W 21 miejscach na południu poziom wody przekroczył stany alarmowe.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA straż pożarna pogoda powódź regiony nawałnica alert pogodowy

Podtopienia w Małopolsce, zbiera się sztab kryzysowy. Premier zadeklarował pomoc

Wskutek intensywnych opadów deszczu we wschodniej części Małopolski wezbrały lokalne potoki i rzeki. Najpoważniejsza sytuacja jest w powiatach: dąbrowskim, tarnowskim, proszowickim i gorlickim. W czwartek rano w urzędzie wojewódzkim odbędzie się posiedzenie sztabu kryzysowego. Wezmą w nim udział premier Mateusz Morawiecki, wicepremier Beata Szydło i szef MSWiA Joachim Brudziński.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA alert pogodowy Mateusz Morawiecki podkarpackie powódź deszcz Beata Szydło