Polskie Radio
Section05
biuro podróży

Odwołany lot, obskurny hotel? Jak nie zepsuć sobie wakacji?

Na ten szczególny wakacyjny czas, czekamy cały rok. To wlaśnie latem odwiedzamy biura turystyczne, rezerwujemy wycieczki i wykupujemy bilety lotnicze. Okazuje się, że sama podróż do miejsca naszego wypoczynku też ma bardzo duże znaczenie. Zdarzają się sytuacje, w których przewoźnicy odwołują loty, bądź przesuwają godzinę startu samolotu, co skutkuje często kilkunastogodzinnym oczekiwaniem na lotnisku. Co robić w takich sytuacjach?
Zobacz więcej na temat:  podróże wakacje biuro podróży samolot wycieczka hotel Małgorzata Raducha

Gdy biuro podróży nie wywiązuje się z umowy

Kupujemy wycieczkę i jesteśmy przekonani, że na miejscu zastaniemy hotel i widoki jak na zdjęciach w folderze biura podróży. Ale nie bądźmy naiwni, w hotelu są przecież pokoje, których okna nie wychodzą na ocean i palmy. Jakie prawa nam przysługują, gdy biuro podróży nie wywiąże się z umowy? O tym w "Czterech porach roku" mówił Marek Stachowski, radca prawny.
Zobacz więcej na temat:  Bogdan Sawicki wakacje Ferie zimowe wycieczka reklamacja biuro podróży turystyka

Jak reklamować wyjazdy turystyczne?

Podczas zawierania umów z biurem podróży jedna piąta klientów obawia się upadłości touroperatora - wynika z badań UOKiK. Ochronę podróżnym od niedawna zapewnia w takim wypadku Turystyczny Fundusz Gwarancyjny. O prawach konsumenta w branży turystycznej mówili w Pogotowiu Konsumenckim Paulina Rutkowska (prawniczka zajmująca się prawami konsumenta) i Maciej Nykiel (ekspert branży turystycznej, Fly.pl).
Zobacz więcej na temat:  turystyka biuro podróży wakacje UOKiK Dominik Olędzki