Polskie Radio
Section05
biuro podróży

Upadek Neckermann Polska. Wiemy, na jaką pomoc mogą liczyć turyści

Niewypłacalność Neckermann Polska to z pewnością nic przyjemnego dla jego klientów, przebywających na wczasach za granicą lub tych, którzy wykupili wycieczki na najbliższe miesiące. Nie ma jednak obaw, że turyści pozostawieni zostaną sami sobie. Bezpieczne są też ich pieniądze. Co zatem mają zrobić podróżni, którzy wykupili imprezę z upadającego biura?
Zobacz więcej na temat:  biuro podróży turystyka

Problemy Thomas Cook i Neckermann Polska. Polskie służby monitorują sytuację

Poza granicami kraju jest około 3,5 tysiąca polskich turystów, którzy wyjechali na wakacje z biurem podróży Neckermann - poinformował wiceminister spraw zagranicznych Szymon Szynkowski vel Sęk. Neckermann jest powiązany kapitałowo z brytyjskim biurem podróży Thomas Cook, które w poniedziałek ogłosiło upadłość. Konsulowie monitorują sytuację turystów - zapewnił wiceszef dyplomacji.
Zobacz więcej na temat:  turystyka biuro podróży

Co dalej z Neckermannem? Biuro uspokaja klientów

Upadłość biura podróży Thomas Cook pociągnęła za sobą obawy o możliwe kłopoty Neckermanna, który jest z brytyjskim biurem podróży powiązany kapitałowo. Neckermann Polska zapewnia, że nie ma zagrożenia dla turystów, którzy już przebywają za granicą lub dopiero mają tam pojechać. Tymczasem w mazowieckim Urzędzie Marszałkowskim powołano na wszelki wypadek sztab kryzysowy w tej sprawie.
Zobacz więcej na temat:  biuro podróży upadłość

Biuro podróży Millennium Travel International niewypłacalne

Biuro podróży Millennium Travel International mające siedzibę w Legnicy złożyło oświadczenie o niewypłacalności; nie jest w stanie wywiązać się z umów zawartych z klientami w zakresie ich powrotu do kraju – poinformował w piątek PAP rzecznik Dolnośląskiego Urzędu Marszałkowskiego Michał Nowakowski. Powrót 300 klientów biura do kraju zostanie sfinansowana z ubezpieczenia.
Zobacz więcej na temat:  biuro podróży upadłość firma turystyka ubezpieczenie turystyczne