X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
deflacja

Stopy procentowe wzrosną szybciej, niż zakładano?

Miesiąc z inflacją i prognozy mówiące o tym, że nabiera ona tempa, to jeszcze za mało, aby Rada Polityki Pieniężnej już teraz zdecydowała się na podniesienie stóp procentowych, przewidują ekonomiści. Choć nie wykluczają, że do tej zmiany może dojść szybciej, niż początkowo sądzono.
Zobacz więcej na temat:  stopy procentowe Rada Polityki Pieniężnej Błażej Prośniewski Karolina Mózgowiec Dominik Olędzki inflacja deflacja GOSPODARKA

Wraca inflacja: co będzie drożeć?

Potwierdziły się wstępne szacunki Głównego Urzędu Statystycznego. W listopadzie wskaźnik cen towarów i usług konsumpcyjnych nie zmienił się w porównaniu do listopada ubiegłego roku. Ale wcześniej, przez kolejnych 28 miesięcy jego wartość była ujemna, czyli mieliśmy do czynienia z deflacją. Teraz, jak mówi Piotr Bielski, ekonomista BZ WBK, powoli wraca inflacja.
Zobacz więcej na temat:  inflacja deflacja ceny paliw ceny żywności Justyna Golonko

Inflację zobaczymy jeszcze pod koniec tego roku?

Jeszcze w tym roku wskaźnik cen towarów i usług konsumpcyjnych wyjdzie na plus, głównie za sprawą drożejącej ropy – uważa Michał Krajczewski, analityk rynku papierów wartościowych Biura Maklerskiego Banku BGŻ BNP Paribas. Jego zdaniem nie trzeba się jednak obawiać "wystrzału" inflacji w 2017 roku, bo słaby wzrost gospodarczy na świecie nie doprowadzi do zwyżek cen.
Zobacz więcej na temat:  inflacja deflacja ceny paliw ceny żywności