Polskie Radio
Section05
Krystyna Melion

Legenda reportażu Krystyna Melion. "Wyczuwało się dbałość o formę"

- Jej reportaże wyróżniały się głębokim podejściem psychologicznym i umiejętnością otworzenia bohatera, a także wyczuleniem na atmosferę, na miejsce, w którym ten bohater się poruszał - tak o zmarłej rok temu Krystynie Melion mówiła inna reportażystka Janina Jankowska.
Zobacz więcej na temat:  Dwójka Krystyna Melion Małgorzata Szymankiewicz Hanna Bogoryja Zakrzewska reportaż radio Powstanie Warszawskie

Nie żyje Krystyna Melion. "Przyciągnęła do radia całe pokolenia reportażystów"

- Ona pokazała mi, jak tworzyć reportaże w praktyce. Nie można było jej spytać o to, jaki jest jej sposób na otwieranie bohaterów. Nie znosiła takich pytań. Wszystko to, jak należy to robić, było przemycone właśnie w praktyce. Bardzo chętnie pomagała, była wręcz przeszczęśliwa, gdy dzwoniło się do niej z jakąś sprawą - wspominała swoją mistrzynię Hanna Bogoryja-Zakrzewska. Krystyna Melion zmarła w niedzielę (5.12) w wieku 92 lat.
Zobacz więcej na temat:  reportaż Krystyna Melion Kinga Michalska Studio Reportażu i Dokumentu Hanna Bogoryja-Zakrzewska odeszli 2021 KULTURA

Krystyna Melion nie żyje - posłuchaj reportaży mistrzyni gatunku

W wieku 92 lat zmarła Krystyna Melion - znakomita reportażystka, legenda polskiej szkoły reportażu radiowego, autorka kilkuset reportaży i dokumentów radiowych. Była laureatką wielu nagród - m.in. w roku 1969 została wyróżniona Złotym Mikrofonem, a w roku 2015 tę wybitną postać uhonorowano Nagrodą Specjalną Studia Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia.
Zobacz więcej na temat:  Krystyna Melion W POLSKIM RADIU