Polskie Radio
Section05
Krzysztof Książek

Recital fortepianowy Krzysztofa Książka. Premiera płyty Polskiego Radia

Mazurki i inne utwory Fryderyka Chopina, a nawet kompozycja autorstwa Zhang Zhao - jednego z najbardziej znanych i szanowanych współczesnych chińskich kompozytorów. To wszystko na jednym krążku, który wydaje Agencja Muzyczna Polskiego Radia. Płyta jest zapisem ze studia im. Witolda Lutosławskiego, a utwory w wykonaniu wybitnego pianisty Krzysztofa Książka można było usłyszeć podczas Dnia Polskiego z okazji udziału polskiej reprezentacji olimpijskiej w XXIV Zimowych Igrzyskach Olimpijskich. Tę płytę powinien mieć każdy wielbiciel Fryderyka Chopina i każdy kibic reprezentacji Polski. Krążek ukazuje się dziś (11 marca). 
Zobacz więcej na temat:  Agencja Muzyczna Polskie Radio Krzysztof Książek W POLSKIM RADIU

Krzysztof Książek: ten konkurs jest po to, żeby się poznawać

- Ogólnopolski Konkurs Chopinowski jest taki bardzo nasz – wszyscy się znamy mniej lub bardziej z jurorami i uczestnikami. A założenie jest takie, żeby móc się porównywać na gruncie polskim - mówił w Programie 2 Polskiego Radia laureat Ogólnopolskiego Festiwalu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina i uczestnik XVII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie.
Zobacz więcej na temat:  konkurs chopinowski Fryderyk Chopin Dwójka MUZYKA Krzysztof Książek

Józef Elsner. Niemiec, który współtworzył polską kulturę muzyczną

- Przez Wiedeń, Brno i Lwów trafił do Warszawy i osiadł tu na wiele lat, do końca swego życia. Był bardzo czynnym, aktywnym współtwórcą kultury muzycznej na ziemiach polskich. Być może zrobił dla niej więcej, niż ktokolwiek inny. Przypominam, że założył pierwszą uczelnię muzyczną w Warszawie, a także pierwsze wydawnictwo muzyczne wydające nuty - mówiła w Dwójce prof. Barbara Przybyszewska-Jarmińska z Instytutu Sztuki.
Zobacz więcej na temat:  Józef Elsner muzyka klasyczna MUZYKA Krzysztof Książek Beata Stylińska