Polskie Radio
Section05
kwalifikacja wojskowa

Ruszyła tegoroczna kwalifikacja wojskowa. Obejmie blisko 230 tys. osób

Kwalifikacja wojskowa organizowana jest co roku, od 13 lat. Jej celem jest zebranie informacji o stanie zdrowia fizycznego i psychicznego młodych ludzi pod kątem ich służby w wojsku. - Zachęcam do tego, by nie lekceważyć tego obowiązku - powiedziała w radiowej Jedynce ppłk Justyna Balik, rzeczniczka Centralnego Wojskowego Centrum Rekrutacji (CWCR).
Zobacz więcej na temat:  Karolina Rożej wojsko kwalifikacja wojskowa Wojsko Polskie żołnierze

Kwalifikacja wojskowa. Kto musi stawić się przed komisją?

W całej Polsce w poniedziałek 17 kwietnia rozpoczęła się kwalifikacja wojskowa. Przed powiatowe komisje lekarskie stawi się 230 tys. młodych osób. - Rzucenie dzisiaj tego ziarenka z wiedzą o wojsku i możliwościami, jakie daje, zaowocuje tym, że w przyszłości część tej młodzieży zgłosi się do wojska - mówi w Programie 1 Polskiego Radia ppłk Jerzy Pięta, szef Wojskowego Centrum Rekrutacji we Wrocławiu.
Zobacz więcej na temat:  kwalifikacja wojskowa Wojsko Polskie wojsko

Kwalifikacja wojskowa 2023. Na czym polega i kto powinien stawić się przed komisją?

W całej Polsce w poniedziałek 17 kwietnia rozpoczęła się kwalifikacja wojskowa. Przed powiatowe komisje lekarskie stawi się 230 tys. młodych osób. - Podczas komisji lekarskiej młode osoby dowiedzą się o swojej zdolności do służby wojskowej - skomentował szef Centralnego Wojskowego Centrum Rekrutacji płk Mirosław Bryś.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Wojsko Polskie kwalifikacja wojskowa armia wojsko społeczeństwo