Polskie Radio
Section05
Marszałek Sejmu

Marszałek Sejmu: w ciągu ośmiu lat udało nam się zrobić dla bezpieczeństwa polskich rodzin bardzo dużo

 - W ciągu ośmiu lat rządów udało nam się zrobić dla bezpieczeństwa polskich rodzin bardzo dużo; rodzinom żyje się dzisiaj zdecydowanie lepiej - przekonywała w sobotę marszałek Sejmu Elżbieta Witek w Nowych Łąkach (Dolnośląskie), gdzie wzięła udział w festynie "Bezpieczna i szczęśliwa polska rodzina". 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Elżbieta Witek PiS Marszałek Sejmu referendum

PiS działa na rzecz Polski wschodniej. Minister Sasin: dzięki naszej polityce ludzie mogą czuć się bezpiecznie

W niedzielę w Sejnach z mieszkańcami spotkali się minister Jacek Sasin i marszałek Sejmu Elżbieta Witek. Politycy PiS przypomnieli, że ich poprzednicy w rządzie sprzed ośmiu lat ograniczali liczbę jednostek wojskowych na wschodzie kraju. - Jednak dziś w miejscowości położonej w tak zwanym przesmyku suwalskim dzięki polityce rządów PiS ludzie mogą czuć się bezpieczni - zapewniał minister Sasin. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA bezpieczeństwo Jacek Sasin Prawo i Sprawiedliwość Sejm Elżbieta Witek Marszałek Sejmu wojna na Ukrainie Wojsko Polskie

Dzień Pamięci Ofiar Ludobójstwa. Witek: pamiętając o przeszłości, chcemy wspólnie iść w przyszłość

Sprawa Wołynia musi zostać załatwiona między nami a Ukraińcami. Nie pozwólmy, by załatwiał ją ktoś trzeci – apelowała Marszałek Sejmu Elżbieta Witek podczas obchodów Narodowego Dnia Pamięci Ofiar Ludobójstwa dokonanego przez ukraińskich nacjonalistów na obywatelach II Rzeczypospolitej Polskiej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Ukraina Wołyń Elżbieta Witek Marszałek Sejmu Rzeź Wołyńska polityka

Elżbieta Witek: chylę czoło przed Sprawiedliwymi wśród Narodów Świata

Marszałek Sejmu Elżbieta Witek napisała list z okazji uroczystości wręczenia medali i dyplomów "Sprawiedliwy wśród Narodów Świata". "Chylę czoło przed Sprawiedliwymi wśród Narodów Świata, przed znanymi i nieznanymi z nazwiska, przed tymi, którzy wciąż są wśród nas i tymi, którzy odeszli" - podkreśliła.
Zobacz więcej na temat:  II wojna światowa Holokaust POLSKA historia Polski zbrodnie wojenne społeczeństwo Elżbieta Witek Sejm Marszałek Sejmu

"Będziemy stać przy Ukrainie". Marszałek Sejmu spotkała się z szefem ukraińskiej Rady Najwyższej

Przewodniczący Rady Najwyższej Ukrainy Rusłan Stefanczuk, który w środę rozpoczął wizytę w Polsce spotkał się z marszałek Sejmu Elżbietą Witek. - Ukraina jest na dobrej ścieżce do przystąpienia do UE, będziemy pracować nad uchwałą, która wesprze Ukrainę w kwestii członkostwa w NATO - zapowiedziała marszałek Sejmu Elżbieta Witek. - Oczekujemy, że w odbudowie Ukrainy będą uczestniczyć także polskie firmy - mówił Rusłan Stefanczuk.
Zobacz więcej na temat:  Ukraina wojna na Ukrainie Sejm Elżbieta Witek Marszałek Sejmu