Polskie Radio
Section05
Michał Kowarski

Nowy album Pablopavo i Ludzików. "Latało bardzo dużo pomysłów"

- Robiliśmy w pewnym momencie muzykę do serialu, którego jeszcze nie ma. Robiliśmy tam dużo muzyki ilustracyjnej, więc pomysłów latało bardzo dużo. Do serialu weszło kilka tematów, a reszta została. Moja myśl była taka: zróbmy coś z tym, bo to fajne pomysły - opowiada Pablopavo, który wraz z Ludzikami wydał właśnie płytę "Lakuna". 
Zobacz więcej na temat:  Trójka muzyka rozrywkowa Michał Kowarski Pablopavo Pablopavo i Ludziki płyta

Totalne wspomnienie z dzieciństwa: Daria ze Śląska o albumie "The Diary of Alicia Keys"

Gościnią dzisiejszego wydania audycji "Pół perfekcyjnej płyty" była Daria ze Śląska. Artystka zawitała do studia Trójki kilka dni po wielkim sukcesie, jakim było zdobycie dwóch nagród Fryderyk 2024: triumfowała w kategoriach "Album roku – indie pop" oraz "Fonograficzny debiut roku". Pokonała m.in. Katarzynę Nosowską, Natalię Przybysz i Vito Bambino.
Zobacz więcej na temat:  Trójka Michał Kowarski Daria ze Śląska MUZYKA Fryderyki 2024 Alicia Keys Pół perfekcyjnej płyty soul

WaluśKraksaKryzys: "Sound & Color" Alabama Shakes to 100 procent muzyki w muzyce

W pierwszym wydaniu "Pół perfekcyjnej płyty", Dyrektorka – Redaktorka Naczelna Programu 3 Polskiego Radia Agnieszka Szydłowska przedstawiła swoją propozycję perfekcyjnego wydawnictwa muzycznego. W drugim zrobił to muzyk WaluśKraksaKryzys, czyli Walenty Krasicki. I wybrał album grupy Alabama Shakes "Sound & Color". Dlaczego?
Zobacz więcej na temat:  Trójka Michał Kowarski WaluśKraksaKryzys Pół perfekcyjnej płyty MUZYKA

"Pół perfekcyjnej płyty" Agnieszki Szydłowskiej: The Rapture i "Echoes", czyli album-opowieść

– Ten album bardzo pięknie opowiada o czymś, o czym nie myślimy włączając muzykę: o czasie, w którym powstał – tymi słowami Agnieszka Szydłowska, Dyrektorka – Redaktorka Naczelna Programu 3 Polskiego Radia opisała płytę "Echoes" amerykańskiego zespołu The Rapture. Wydawnictwem z 2003 roku zainaugurowaliśmy powrót na antenę Trójki cyklu "Pół perfekcyjnej płyty".
Zobacz więcej na temat:  Trójka Agnieszka Szydłowska Michał Kowarski Pół perfekcyjnej płyty płyta muzyka rozrywkowa The Rapture albumy

Trójka gra perfekcyjne płyty. A dokładnie "Pół perfekcyjnej płyty" [PN-CZW. GODZ. 19.05]

Radiowa Trójka wraca do pomysłu prezentowania perfekcyjnych płyt. Muzyka – ta na żywo, z winyli, taśm, kaset, CD, a teraz w wersji cyfrowej – to nasze DNA. Pokolenia naszych słuchaczy wychowywały się na autorskich audycjach muzycznych, które nie tylko przedstawiały nowości, ale też w czasach przemian, otwarcia granic i nieograniczonego dostępu do muzyki pomagały odnaleźć w gąszczu propozycji to, czego nie wolno przegapić. Obecnie słyszymy, że liczą się przede wszystkim single, a mało kto interesuje się całymi płytami jako przemyślaną propozycją artystyczną. Dlatego z naturalną dla nas przekorą, i dlatego że kochamy słuchać płyt, postanowiliśmy robić to z naszymi słuchaczami w wieczory od poniedziałku do czwartku o godzinie 19.05
Zobacz więcej na temat:  Pół perfekcyjnej płyty MUZYKA Michał Kowarski Trójka

Praca i pasja w teatrze wyobraźni – Światowy Dzień Radia 2024

– Praca w radiu jest czymś tak niezwykłym, że dla nas Światowy Dzień Radia jest codziennie – zapewnia reporter Michał Kowarski. Z okazji przypadającego 13 lutego święta przybliżyliśmy słuchaczom na antenie Trójki tajniki radiowej kuchni, a ludzie tworzący radio podzielili się swoimi refleksjami związanymi z pracą, która jest jednocześnie pasją. 
Zobacz więcej na temat:  Światowy Dzień Radia Światowy Dzień Radia 2024 Trójka Zofia Sylwin Radosław Nałęcz Bartosz Bielecki Aleksandra Dobieszewska Tomasz Miara Michał Kowarski Janusz Kukuła

Nowe nazwy na mapach: była Walia, będzie Cymru; był Gorzów Wielkopolski, będzie Gorzów

Kolejne problemy narodowościowe w Zjednoczonym Królestwie. Że Szkoci (a przynajmniej spora ich część) wciąż marzą o niepodległości, to wiadomo. Teraz Walijczycy postulują zmianę nazwy ich kraju z brytyjskiego Wales na pochodzące z walijskiego Cymru (czytaj: Komri). W Polsce też są pomysły na zmianę nazwy, ale dotyczy to wyłącznie miast.
Zobacz więcej na temat:  STYL ŻYCIA Gorzów Wielkopolski Walia Anglia Wielka Brytania Michał Kowarski Piotr Łodej Trójka