Polskie Radio
Section05
rejestracja

"Skrócony termin dla ozdrowieńców". Dworczyk apeluje, aby rejestrować się na szczepienia

Pełnomocnik rządu do spraw szczepień Michał Dworczyk zaapelował, aby rejestrować się na szczepienia przeciwko COVID-19. Minister Dworczyk przeprosił też tych, którzy mieli się szczepić szczepionką Janssen firmy Johnson & Johnson, a ich szczepienia zostały przesunięte.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Michał Dworczyk Koronawirus w Polsce COVID-19 szczepienia szczepionka rejestracja społeczeństwo

Wstępny wywiad przed szczepieniem na COVID-19 dla 16 i 17-latków. MZ udostępniło formularz

Ministerstwo Zdrowia udostępniło w niedzielę na stronie gov.pl oraz na Twitterze kwestionariusz wstępnego wywiadu przesiewowego przed szczepieniem osoby niepełnoletniej przeciw COVID-19. Szef Ministerstwa Zdrowia Adam Niedzielski przypomniał, że od poniedziałku rusza rejestracja na szczepienia dla 16 i 17-latków.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Koronawirus w Polsce COVID-19 szczepienia młodzież Ministerstwo Zdrowia Adam Niedzielski wywiad rejestracja

Rozpoczyna się kolejny etap zapisów na szczepienia. Sprawdź, od kiedy i które roczniki mogą się zarejestrować

- W poniedziałek, 12 kwietnia br., stratujemy z zapisami na szczepienia kolejnych roczników. Zapisać będzie się można przez punkty szczepień, infolinię, SMS, Internetowe Konto Pacjenta i system e-rejestracja - powiedział w piątek sekretarz stanu w KPRM Marek Zagórski.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo COVID-19 Koronawirus w Polsce szczepienia rejestracja

Czy rodzice wybierając imię dla dziecka kierują się modą?

Wybór imienia dla dziecka nie jest łatwą decyzją. Rodzice podejmują ją często po długich i bardzo burzliwych naradach. Z najnowszych badań GUS wynika, że w ubiegłym 2020 roku, w czołówce imion nadawanych noworodkom znalazły się: Zuzia, Julia, Zosia, Janek i Olek. Czy rodzice, wybierając imię dla dziecka, kierują się modą? 
Zobacz więcej na temat:  noworodek rejestracja społeczeństwo imię dla dziecka gus statystyka infografika

Dodatkowe zabezpieczenia na tablicach rejestracyjnych. Będą obowiązywać od 11 lipca

Ministerstwo Infrastruktury wprowadza dla wszystkich tablic rejestracyjnych dodatkowe zabezpieczenie w postaci laserowego grawerunku – informuje "Rzeczpospolita". W tej technice ma być oznaczone miejsce na nalepkę legalizacyjną, obrys wizerunku orła z godła Polski oraz numer certyfikatu i nazwa producenta tablicy rejestracyjnej.
Zobacz więcej na temat:  rejestracja ministerstwo infrastruktury GOSPODARKA dokumenty