Polskie Radio
Section05

mistrzostwa świata

Bartosz Niebielski zdradza tajemnicę, jak zostać mistrzem świata MTBO

MTBO – Mountain Bike Orienteering – rowerowa jazda na orientację. Ten popularny szczególnie w Skandynawii sport, w Polsce jest stosunkowo mało znany. Mimo to odnosimy w nim sukcesy: Bartosz Niebielski został mistrzem świata w kategorii U-23! Teraz w Trójce opowiadał m.in. o co w ogóle chodzi w MTBO i jak się zainteresował tak egzotyczną dyscypliną sportu.
Zobacz więcej na temat:  Dariusz Urbanowicz Norbert Michalak rower kolarstwo górskie Trójka

Afera z udziałem prezesa PSG. Chodzi o mundial w Katarze

Francuski dziennik „Liberation” ujawnia aferę z udziałem prezesa piłkarskiego klubu Paris Saint Germain - katarskiego biznesmena Nassera Al-Khelaďfiego. Gazeta twierdzi, że katarskie służby użyły „brudnych metod”, aby chronić działacza przed kompromitującymi doniesieniami. Chodzi między innymi o dowody korupcji w sprawie przyznania Katarowi organizacji tegorocznych mistrzostw świata w piłce nożnej.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Piłka nożna Katar 2022 paris saint germain

Przed Polakami dwa mecze Ligi Narodów. Celem utrzymanie w najwyższej dywizji

Przed piłkarską reprezentacją Polski dwa mecze Ligi Narodów. Biało-Czerwoni występują w najwyższej klasie tych rozgrywek i ich głównym celem jest utrzymanie się w elicie. Selekcjoner Czesław Michniewicz na konferencji prasowej zapewnił także, że lista zawodników, którzy pojadą na mistrzostwa świata w Katarze jest ciągle otwarta. 
Zobacz więcej na temat:  reprezentacja Polski Liga Narodów SPORT Piłka nożna Polskie Radio 24 Czesław Michniewicz Robert Lewandowski

Siatkarskie Mistrzostwa Świata. Polska w finale! [SŁUCHAJ TERAZ]

Polscy siatkarze awansowali do finału mistrzostw świata. W katowickim Spodku po niezwykle wyrównanym meczu pokonali Brazylię 3:2. Obie drużyny walczyły w finale dwóch poprzednich mistrzostw świata, w 2014 i 2018 roku, wygranych przez Biało-Czerwonych. Polacy w dzisiejszym finale zagrają z Włochami, którzy w półfinale pokonali Słowenię 3:0. Na transmisję meczu zapraszamy do Programu 1 Polskiego Radia w niedzielę od godz. 21.00.
Zobacz więcej na temat:  Siatkówka mś siatkarzy