Polskie Radio
Section05
muzyka tradycyjna

Gary Gwadera

To postać, która na Nowej Tradycji wywróciła do góry nogami kategorię nie tylko występu solowego, ale i rytmicznego. Piotr "Gary" Gwadera, laureat drugiej nagrody "za magnetyczną osobowość, wyobraźnię muzyczną i niepowtarzalne połączenie awangardy i źródeł", a także Złotych Gęśli "za wirtuozowskie potraktowanie rytmów mazurkowych na nietypowym (perkusyjnym) instrumentarium" w KMF Nowa Tradycja 2024.
Zobacz więcej na temat:  folk folklor kultura ludowa muzyka ludowa

Perkusyjna uczta dla duszy i ciała z Garym Gwaderą

W poniedziałkowych "Źródłach" gościmy postać, która na Nowej Tradycji wywróciła do góry nogami kategorię nie tylko występu solowego, ale i rytmicznego - odwiedzi nas Piotr "Gary" Gwadera, laureat drugiej nagrody "za magnetyczną osobowość, wyobraźnię muzyczną i niepowtarzalne połączenie awangardy i źródeł", a także Złotych Gęśli "za wirtuozowskie potraktowanie rytmów mazurkowych na nietypowym (perkusyjnym) instrumentarium".
Zobacz więcej na temat:  folk folklor kultura ludowa muzyka ludowa Kuba Borysiak

Dźwiękowe podróże z Hosono cz. III

Tahiti, Bahamy, Turcja, Birma – to tylko niektóre z kierunków naszej piątkowej podróży w magazynie Źródła. A zabierze nas w nią Haruomi Hosono i jego seria „Ethnic Sound Selection”. To będzie trzecie (przedostatnie) spotkanie z serią opracowaną 35 lat temu przez tego legendarnego japońskiego muzyka. Tym razem sięgniemy po płyty „Gaya”, „Nepenthe” i „Trance” (zajmujące kolejno pozycje 4., 5. i 6. w serii).
Zobacz więcej na temat:  folk folklor kultura ludowa muzyka ludowa Krzysztof Dziuba Azja