Polskie Radio
Section05
Nowe Horyzonty

Lato pełne doznań filmowych. Przełomowa decyzja jury festiwalu w Gdyni

Kilka dni po ogłoszeniu listy 16 filmów dopuszczonych do Konkursu Głównego 47. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni Komitet Organizacyjny rozszerzył tę listę o cztery tytuły – w efekcie o Złote Lwy powalczy 20 filmów pełnometrażowych. Tegoroczna edycja potrwa od 12 do 17 września.
Zobacz więcej na temat:  festiwal filmowy w Gdyni Nowe Horyzonty film polski Agnieszka Holland Jerzy Skolimowski Jan Kaczkowski

Startuje festiwal Nowe Horyzonty. "Zawrót głowy gwarantowany"

- Mamy w tym roku prawie 300 tytułów. Połowa z nich znalazła się też w naszej edycji online'owej, która potrwa do 7 sierpnia. Oprócz tego oczywiście program filmowy obudowany jest rozmaitymi wydarzeniami artystycznymi, koncertami - mówiła w "Wybieram Dwójkę" Małgorzata Sadowska, dyrektor artystyczna Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Nowe Horyzonty.
Zobacz więcej na temat:  kino Wrocław Nowe Horyzonty Jakub Kukla Dwójka FILM

Festiwal Nowe Horyzonty - od Cannes do Tajlandii

- Myślę, że polskie kino ma teraz dobry czas i najbliższe miesiące będą dla niego fantastyczne. Polscy twórcy bardzo pragną kontaktu z publicznością na żywo i powierzając nam swoje filmy wiedzą, że tu spotkają publiczność z prawdziwego zdarzenia, i że to będzie prawdziwa uczta i święto dla nich - mówił w Dwójce Marcin Pieńkowski, dyrektor rozpoczynającego się wkrótce Międzynarodowego Festiwalu Nowe Horyzonty.
Zobacz więcej na temat:  kino Nowe Horyzonty Paweł Siwek Dwójka festiwal filmowy Wrocław FILM